LKS Naprzód Żernica: Derby dla Naprzodu! Paweł Madej 3:0 Orzeł Stanica

0
903

W 13.kolejce Majer A klasy nasi zawodnicy w meczu derbowym podejmowali u siebie Orła Stanica. Jak to w pojedynku derbowym bywa, żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać, przez co mieliśmy wiele walki na boisku.

Od pierwszego gwizdka to nasza drużyna częściej utrzymywała się przy piłce, próbując skonstruować akcję, która dałaby nam prowadzenie.

W okolicach 15-20 minuty na naszym obiekcie pojawiła się około dwudziestoosobowa grupka sympatyków Piasta Gliwice, poubierani w kominiarki obeszli całe boisko dookoła, skroili jedną czapkę naszego klubu i opuścili nasz obiekt.

W momencie, kiedy znajdowali się w okolicach bramy, to po zamieszaniu w polu karnym Orła spowodowanym rzutem wolnym piłka trafia do Pawła Madeja, a ten umieszcza ją w siatce, 1:0.

Dwie minuty później do piłki na wolne pole dopada Paweł Madej, próbuje ominąć bramkarza na szesnastym metrze, mimo kontaktu goalkeepera i futbolówką, ta nadal znajduje się przy nodze naszego zawodnika, który lobem kierują ją do bramki, 2:0.

W kolejnych minutach rywale byli w stanie częściej gościć na połowie naszego zespołu, jednak nie przekładało się to na dogodne sytuacje bramkowe. W przeciwieństwie do Naprzodu, który za sprawą Michała Zielińskiego powinien zdobyć trzeciego gola w 45 minucie, po tym, jak po kontrataku piłkę dograł mu Damian Kraska.

Początek drugiej części meczu to ponownie goście często znajdowali się pod naszą bramką, a niebezpiecznie zrobiło się, kiedy po strzale z wolnego zawodnik Orła trafił w poprzeczkę. Z czasem to nasza drużyna wróciła do tego, co działo się na początku meczu.

Po indywidualnej akcji Damian Kraska zostaje sfaulowany zdaniem arbitra w polu karnym Orła i sędzia wskazuje na wapno. Do piłki podchodzi Michał Zieliński, niestety zdecydowanie to nie był jego dzień, bo uderzenie broni goalkeeper przeciwnika.

Parę minut później, tym razem faulowany w polu karnym jest Michał Zieliński, do piłki podchodzi Paweł Madej i z odrobiną szczęścia pokonuje goalkeepera ze Stanicy, kompletując, tym samym hattricka, 3:0.

W ostatnich 20 minutach więcej goli już nie padło, a w 90 minucie nasza drużyna straciła Damiana Kraskę, który za słowa powiedziane do arbitra, po jednej z niekorzystnej dla niego decyzji otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę i najprawdopodobniej zakończył już rundę jesienną.

Naprzód Żernica – Orzeł Stanica 3:0 (2:0)