PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Derby dla Naprzodu! Naprzód 2:0 Orzeł Stanica

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Majer A klasy, w Żernicy zostały rozegrane Derby Gminy Pilchowice. Po prawie 4,5 roku Naprzód znów mierzył się z Orłem Stanica.

Od pierwszego gwizdka sędziego, to nasza drużyna jest stroną dominującą. Częściej utrzymuje się przy piłce, co przynosi ze sobą okazję bramkowe. W 14 minucie jedną z nich, na gola powinien zamienić Jakub Czyżewski, który znalazł się 12 metrów przed bramką, w której zamiast bramkarza stał zawodnik z pola. Niestety strzał Czyża przelatuje nad poprzeczką.

Na szczęście na gola dla Naprzodu nie trzeba było długo czekać, bo w 23 minucie Grzegorz Łajszczak wyrzuca piłkę z autu do Pawła Madeja, ten z lewego skrzydła dośrodkowuje na długi słupek do Łukasza Balon, pierwszy strzał broni bramkarz Orła, jednak przy dobitce jest bez szans.

W 26 minucie podwyższamy prowadzenie, Łukasz Balon ogrywa obrońców ze Stanicy w ich polu karnym, oddaje strzał lewą nogą, który goalkeeper gości wybija pod nogi Kamila Maja, ten prostym zwodem zwodzi przeciwnika, a następnie umieszcza piłkę w siatce.

W kolejnych minutach gra się lekko wyrównała i toczona była głównie w środku pola. Do przerwy więcej bramek już nie zobaczyliśmy.

Druga połowa to zdecydowanie słabsze widowisko niż to w pierwszych 45-minutach. Rywale nie byli w stanie poważnie zagrozić naszej bramce i przejąć inicjatywy, a nasza drużyna niebyła już tak zdeterminowana do strzelania kolejnych goli. Do policzenia niezłych okazji bramkowych wystarczyłby palce na jednej dłoni. W zasadzie o drugiej części meczu można byłoby powiedzieć, że się odbyła.

Ostatecznie Naprzód w derbach pokonuje Orła Stanica 2:0 i do rundy wiosennej przezimuje na 5. miejscu. W przyszłym tygodniu zapraszamy na podsumowanie zakończonej wczoraj rundy jesiennej.

Naprzód Żernica – Orzeł Stanica 2:0 (2:0)