LKS Naprzód Żernica: Cenna wygrana. Zryw Radonia 0:2 Naprzód

0
723

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 19/20 zawodnicy pierwszego zespołu udali się na najdalszy wyjazd sezonu. Nie tylko najdalszy, ale i bardzo specyficzny, bo wszyscy, którzy wiedzą jak wygląda boisko w Radonii i jak gra zespół Zrywu, bez wątpienia można go nazwać najtrudniejszym wyjazdem w całym kalendarzu ligowym.

Od pierwszego gwizdka sędziego gra była bardzo ostra, a piłka najczęściej znajdowała się w powietrzu. Trzymanie piłki przy nodze dłużej niż trzy sekundy, wiązało się z bezpardonowym atakiem rywali.

Pierwsze okazje bramkowe stworzyli sobie gospodarze najpierw uderzenie napastnika Zrywu broni Dawid Szulc, w kolejnej sytuacji piłka po uderzeniu w niewielkiej odległości przelatuje obok naszej bramki.

Z okazji bramkowych Naprzodu należy wymienić sytuację, po której Mateusz Koleszko trafia piłką w słupek, a dobitka Pawła Madeja przelatuje nad poprzeczką.

W 41 minucie po zagraniu Łukasza Balon, piłka odbija się od ręki jednego z zawodników Zrywu, a sędzia dyktuje jedenastkę, do której podchodzi Paweł Madej i pewnie zamienia ją na bramkę.

W drugiej połowie przebieg spotkania za wiele się nie zmienił, może na boisku było już trochę mniej ostrych i chamskich fauli. Rywale parokrotnie sprawdzili czujność Szulca, jednak z żadnej z okazji do 70 minuty nie można było nazwać stuprocentową.

W 75 minucie piłkę w środku pola przejmuje Bartosz Kluger, następnie futbolówka znajduje się przy nodze Mateusza Koleszko i Łukasza Balon, ten ostatni zagrywa ją niemal z linii końcowej lewą nogą do wprowadzonego po przerwie Michała Zielińskiego, a ten umieszcza piłkę w siatce, 2:0.

Po golu kilkukrotnie zakotłowało się w naszym polu karnym, a zdecydowanie najbliżej gospodarze bramki kontaktowej byli, po tym, jak ich najlepszy napastnik przerzucił piłkę nie tylko nad ustawionym na 6 metrze naszym goalkeeperem, ale i nad bramką.

Próby gospodarzy sprawiły, że nasi gracze mieli szansę na skontrowanie przeciwników i spośród kilku dogodnych okazji, zdecydowanie najbliżej gola był Mateusz Koleszko, którego dobitka głową praktycznie do pustej bramki z około 4-5 metrów przeleciała tuż nad poprzeczką.

Koniec końców bez żadnych kontuzji i z trzema punktami do Żernicy wrócił wesoły autobus z naszymi zawodnikami.

Zryw Radonia – Naprzód Żernica 0:2 (0:1)