PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Blisko wielkiej kompromitacji. Młodość Rudno 3:4 Naprzód

W 10.kolejce zabrzańskiej Serie A Naprzód udał się do Rudna na spotkanie z miejscową Młodością. Nasi zawodnicy znali sobotnie wyniki i wiedzieli, że przy ewentualnym zwycięstwie zbliżyliby się do miejsca premiowanego awansem. Przed pierwszym gwizdkiem obie drużyny uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego wczoraj Jerzego Wojewódzkiego, czyli legendy gliwickiego futsalu.

Naprzód wraz z początkiem spotkania starta się kontrolować to, co dzieje się na boisku i na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, 7 minuta gry szybki wrzut z autu Filipa Dudziaka do Jakuba Czyżewskiego, ten z narożnika boiska dośrodkowuje, a Łukasz Balon głową umieszcza piłkę w siatce.

Kolejne minuty to przewaga naszego zespół, wiele szybkich akcji po odbiorze piłki i ataki skrzydłami dają naszym graczom okazję na podwyższenie wyniku, jednak brakuje skuteczność. Pod bramką Krzysztofa Balon gospodarze dwukrotnie w pierwszej połowie stworzyli sobie stuprocentowe okazje. Pierwsza to uderzenie głową po dośrodkowaniu z rożnego, a druga to zgranie głową po wrzutce z wolnego, piłką wybija nasz bramkarz, nabijając rywala, piłka ostatecznie odbija się od słupka.

W 41 minucie Naprzód zdobywa drugiego gola, do którego potrzeba było wymienić dokładnie cztery podania. Krzysztof Balon z piątki podaje do Dariusza Kuty, potem piłkę mają Bartosz Kluger i Kamil Maj, który fantastycznym podaniem uruchamia Łukasza Balon, ten w sytuacji jeden na jeden kładzie bramkarza i jego uderzenie do pustej bramki jeszcze od słupka kończy lot w siatce.

Chwilę później w 43 minucie, piłka na środku boiska trafia do Damiana Kraski, ten podaje w kierunku Łukasza Balon, który wykorzystuje błąd obrońcy i wygrywa pojedynek oko w oko z goalkeeperem gospodarzy.

Na przerwę schodzimy, przy jak się wydawało pewnym prowadzeniu. W drugiej części koncentracja trochę opadła z naszych zawodników, co bez wątpienia było podyktowanie wysokim prowadzeniem, które w 57 minucie zostało jeszcze podwyższone, Filip Dudziak dośrodkowuje na głowę Łukasz Balon, ten zdobywa swojego 4 gola w meczu.

Kapitan Młodości ustawa piłkę na środku boiska, aby wznowić grę po golu, jednak, zamiast podać do tyłu zauważa, że Krzysztof Balon jest wysoko ustawiony i uderzeniem z połowy zdobywa bramkę na 1:4.

Następna części meczu to gra bez większej historii obie drużyny próbują zdobyć gola, jednak gra skupia się głównie w środku pola. W 83 minucie długa piłka za plecy wysoko ustawionej naszej obrony futbolówka zostaje zagrana wzdłuż bramki, a akcje golem kończy rezerwowy Młodości.

Zaledwie 2 minuty później podobne zagranie przeciwników i w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem staje kapitan gospodarzy, który zdobywa bramkę kontaktową. Goli rywali spowodował, że naszym zawodnikom ugięły się nogi i pozornie łatwe trzy punkty musiały zostać zapłacone wielką nerwówką w końcówce spotkania, bo rywale mieli jeszcze okazje na bramkę wyrównującą.

Mimo zwycięstwa atmosfera w szatni naszego zespołu po meczu wyglądała jakby to goście wygrali. Po raz kolejny pierwsza połowa w wykonaniu zawodników trenera Kowala, jest dużo lepsza niż druga, tym razem w pierwsze 45-minut udało się udokumentować pewnym prowadzenie, jednak gra po przerwie pozostawała wiele do życzenia.

Młodość Rudno – Naprzód Żernica 3:4 (0:3)