Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

LKS Bestwina vs Unia Książenice 1:5

Arcyważna wygrana w Bestwinie. LKS Bestwina – Unia Książenice 1:5.

Po ubiegłotygodniowej pierwszej wygranej w tej rundzie u siebie, piłkarzom Unii udało się zgarnąć komplet punktów na wyjeździe.

Spotkanie z beniaminkiem czwartoligowych rozgrywek było jednym z tych, które określa się mianem o „sześć punktów”. Ze względu na trudne położenie w ligowej tabeli porażka dla obu ekip mogła oznaczać niemałe kłopoty w kontekście dalszej walki o utrzymanie.

W meczu w Bestwinie to ekipa trenera Roberta Tkocza była stroną przeważającą. Do przerwy może nie odzwierciedlał tego wynik, ale drużynie z Książenic udało się objąć prowadzenie. W 21. minucie bramkę na 1:0 zdobył kapitan Kamil Kostecki, finalizując składna akcję całego zespołu.

Więcej bramek przyniosła druga połowa spotkania. W ciągu zaledwie 180 sekund piłkarze znajdowali drogę do bramki aż trzykrotnie. Dwa razy na listę strzelców wpisywali się piłkarze Unii. Strzelanie rozpoczął w 54. minucie Robert Tkocz z dystansu zaskakując bramkarza ekipy z Bestwiny.

Gospodarze odpowiedzieli ledwie po wznowieniu gry od środka, łapiąc kontakt. Odpowiedź książeniczan była jednak błyskawiczna. Już minutę później na dystans dwóch bramek Unię oddalił Arkadiusz Suchiński.

W 63. minucie po rzucie różnym gola strzelił jeszcze Kamil Kaczmarczyk, a gospodarzy ze złudzeń w samej końcówce odarł grający trener Robert Tkocz.

LKS Bestwina – Unia Książenice 1:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Kamil Kostecki (21) 0:2 Robert Tkocz (54) 1:2 Dawid Gleindek (55) 1:3 Arkadiusz Suchiński (56) 1:4 Kamil Kaczmarczyk (63) 1:5 Robert Tkocz (87)

LKS: Mioduszewski – Olek, Smalcerz, Miroski, Lech(62.Kamionka), Kudyba, Kokot(55.Liszka), Wentland, Gleindek(75.Wójtowicz). Trener: Mateusz Gazda.

Unia: Wacławiec – Wilczkiewicz (80.Skowronek), Kaczmarczyk, Dudzik, Kostecki, Skrenik, Wojtala, Suchiński, Tkocz, Bysiec, Wieczorek. Trener: Robert Tkocz.

Sędziował: Przemysław Burliga

info: Unia Książenice