LeFleuR wyróżniony w Zgierzu

0
1047

Miło nam poinformować, że knurowski zespół Le Fleur uzyskał na Ogólnopolskim festiwalu muzyki rockowej w Zgierzu wyróżnienie i nagrody w postaci nagrody finansowej w wysokości 250 PLN oraz roczny kontrakt promocyjny, przyznany niezależnie od werdyktu jury, przez Agencję Muzyczną Pronet Records Promotion.

W tym roku Grand Prix powędrowało do zespołu DROP PANTS z Łodzi. Wyróżnienia otrzymały dwie kapele: PREMIERA z Koluszek i LE FLEUR z Knurowa.

 

le fleur

Festiwal odbył się 20 września na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 10 kapel (wytypowanych przez jury spośród ponad 140 zgłoszonych do Festiwalu):

1. CIRCLE WAVES – Warszawa
2. CRIMSON ROCKETS– Warszawa
3. DROP PANTS – Łódź
4. EDWARD WITH GUN – Kraśnik
5. GRAVITY– Bydgoszcz
6. LE FLEUR – Knurów
7. PHONIC CONTROL – Łódź
8. PPREMIERA– Koluszki
9. SLIVER – Tychy
10. ZGIEŁK – Łódź

Jury, w składzie Radosław Gajda, Sławomir Macias, Marcin Tercjak, przyznało Nagrodę Grand Prix i dwa równorzędne Wyróżnienia.

Nagroda Grand Prix powędrowała do DROP PANTS – łódzkiego zespołu grającego energiczną mieszankę amerykańskiego i brytyjskiego rocka. Zwycięski zespół zgarnął trofeum ZDERZAKA i nagrodę finansową w wysokości 3000 PLN.

Jedno z dwóch wyróżnień przypadło w udziale zespołowi PREMIERA z Koluszek. Zespół otrzymał nagrodę finansową w wysokości 250 PLN oraz roczny serwis gitarowy ufundowany przez Salon Muzyczny Max Music w Łodzi.

Drugie wyróżnienie otrzymała formacja LE FLEUR z Knurowa. Zespół zgarnął nagrodę finansową w wysokości 250 PLN oraz roczny kontrakt promocyjny, przyznany niezależnie od werdyktu jury, przez Agencję Muzyczną Pronet Records Promotion.

Ponadto, jury przyznało nagrodę pocieszenie zespołowi SLIVER z Tych.

Podczas Gali Finałowej, już poza konkursem, wystąpił zdobywca wyróżnienia zeszłorocznej edycji festiwalu – zespół ARCHANGELICA z Warszawy. Gwiazdą tegorocznego Zderzaka była kapela POWER OF TRINITY.

le fleur1
Zespół Le fleuR to:

Aleksandra Zasępa – śpiew

Ewelina Chwajoł – gitara basowa

Bartłomiej Lekki – gitara elektryczna

Jakub Sadowski – syntezator

Jarosław Paduch – perkusja