W najbliższy, barbórkowy wtorek, w katowickiej „Hospodzie” (ul. Gliwicka 6) dojdzie do kolejnego spotkania ze śląską kulturą, tym razem w nietypowym wydaniu.

Czytelnicy spotkają się z Marcinem Melonem i Jackiem Zygmuntem, autorami bogato ilustrowanej książki „Co by pedzioł Szekspir?”, będącej pierwszymi w historii rozmówkami śląsko-angielskimi.

Marcin Melon, znany szerzej jako autor sztuk teatralnych oraz powieści kryminalnych (kultowy cykl o komisorzu Hanusiku) pisanych w całości po śląsku, jest z wykształcenia nauczycielem-anglistą, natomiast Jacek Zygmunt to jeden z najbardziej utalentowanych rysowników w Polsce, na co dzień współpracujący m.in. z „SuperExpressem”.

Książka jest zwieńczeniem ich popularnego projektu, polegającego na publikowaniu na portalu Facebook obrazków ze śląsko-angielskimi komentarzami. Oprócz przydatnych zwrotów, zawiera mnóstwo cytatów z popkultury. Przekonamy się zatem co by pedzieli po śląsku Winston Churchill, Freddie Mercury czy John F. Kennedy, a także wiele innych anglojęzycznych ikon.
Podczas wtorkowego spotkania będzie można otrzymać, oprócz autografów autorów, informacje na temat samego projektu, roli śląskiej godki na świecie oraz odwiecznej tajemnicy dotyczącej tego, czy William Shakespeare istotnie miał dziewczynę w Sosnowcu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych śląską godką, językiem angielskim lub po prostu dobrą zabawą.

Termin: 4.12.2018 o godz. 17.00

Miejsce: Katowice, ul. Gliwicka 6 – HOSPODA
Wstęp wolny.