Krupski Młyn/Knurów: Mecz o 6 punktów

0
83

Niemal wszystkie drużyny Klasy Okręgowej mają na koncie siedem rozegranych spotkań, a to oznacza, że pierwsze ćwierć sezonu za nami. W połowie rundy jesiennej podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka znajdują się na czternastym miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Piłkarze Concordii Knurów dobrze wiedzą, że ta lokata na koniec sezonu oznacza strefę spadkową i chcą się z niej jak najszybciej wydostać. Ku temu przypada bardzo dobra okazja, ponieważ knurowianie wybierają się na następny mecz do czerwonej latarni ligi – Nitronu Krupski Młyn.

Najbliższy rywal Concordii przez wiele lat balansował między rozgrywkami A-Klasy a B-Klasy. Dopiero w minionym sezonie na 75-lecie klubu drużynie z Krupskiego Młyna udało się awansować do Klasy Okręgowej. Nitron o promocję do wyższego poziomu rozgrywkowego musiał walczyć do ostatniej kolejki, ponieważ mocno po piętach deptała im drużyna Czarni Sucha Góra. Na koniec sezonu z awansu ostatecznie cieszyli się piłkarze Nitronu wyprzedzając swojego rywala o jeden punkt. Obecny sezon ekipa z Krupskiego Młyna rozpoczęła fatalnie. Wysokie porażki z Tempem Paniówki (0:5), Olimpią Boruszowice (0:6) czy Burzą Borowa Wieś (2:6) spowodowały, że Nitron zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym bilansem punktowym przegrywając wszystkie dotychczas rozegrane spotkania. Zapewne nie tak sobie wyobrażali przygodę z Klasą Okręgową piłkarze beniaminka. Na domiar złego zawodnicy Nitronu mają najsłabszą defensywę w lidze tracąc aż 30 bramek w siedmiu spotkaniach (średnia 4,3 gola na mecz). Nie lepiej prezentuje się linia ofensywna drużyny z Krupskiego Młyna. Zaledwie cztery zdobyte bramki to najgorszy wynik spośród wszystkich klubów występujących w Klasie Okręgowej.

Dla piłkarzy Concordii Knurów sobotnia rywalizacja z Nitronem jest meczem o „6 punktów”. Chcąc wydostać się ze strefy spadkowej podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka muszą to spotkanie wygrać. Każdy inny wynik niż zwycięstwo knurowian będzie sporym rozczarowaniem.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 16:00.

Nitron Krupski Młyn – Concordia Knurów

Sobota, 24 września – godzina 16:00

Stadion Klubu Sportowego Nitron – Główna 4A, 42-693 Krupski Młyn

AW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here