Chciałoby się komentować tylko lokalną scenę, wydarzenia, imprezy, sytuacje. Opowiadać o miłych i przyjemnych zdarzeniach. Niestety rzeczywistość, skłania nas do przemyśleń i podejścia realnego do również lokalnej sytuacji, z którą już za chwilę będą musieli zmierzyć się prywatni przedsiębiorcy.

  Nieczynni fryzjerzy, masażyści, kosmetyczki, małe sklepy z odzieżą, butami, elektroniką, kioski, lodziarnie, rykoszetem dostaną branże pośrednie i współpracujące. Do naszych zaś uszu dobiega odezwa rządzących, którzy proponują odroczenie opłat na ZUS na 3 mc, po to aby po tym czasie (?) wrócić do funkcjonowania i w pierwszej kolejności oddać daninę Państwu.

  Zastanawiam się, jakimi pobudkami kierują się rządzący. Chcąc z jednej strony zapewnienia minimum stabilizacji dla pracowników. Z drugiej „dowalając” czarnemu ludowi.

   Najlepsze jest z tego to, jak ktoś w komentarzach pisze o tym, że ludziom to się nie dogodzi, nawet jak chce się im pomóc. /??/ O jakiej my tutaj pomocy mówimy. O tym, że funkcjonowanie wielu firm przedłuży ich agonię o te 3 mc ?? 

    Chyba nikt z rządzących nie wie o czym mówi, chyba nikt z nich nigdy nie prowadził własnej działalności. Jest część przedsiębiorców, którzy cały czas, prowadzą swoją działalność na granicy opłacalności. Gonią za nimi kredyty, leasingi, wypłaty, opłaty od czynszowych po podatkowo/ubezpieczeniowo/pracownicze.

    Czy te 3 mc prolongaty pomogą?? Już nie warto mówić: Czas pokaże, chyba że w formie „CZAS NAS POKARZE…”

/arc/

Z internetu:

👏👏 każdy przedsiębiorca proszony o wysłanie tak wypisanego uzasadnienia 👏👏 mamy pandemie gdzie to Państwo nakazało pozamykać i w części sami z rozsądku pozamykaliśmy drzwi do biznesu a to właśnie Państwo karze nam uzasadnić dlaczego chcemy odroczyć ZUS.
Kpina! Kpina! Kpina! 😡😡😡😡😡😡

komentarz i foto: STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW