Kraj: Przed nami decydujące tygodnie w walce z pandemią….

0
125

Przed nami decydujące tygodnie w walce z pandemią. Zagrożenie trzecią falą jest ogromne i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Kluczowe jest wsparcie dla medyków walczących na pierwszej linii frontu.

W walce z wirusem liczy się każda godzina, a przewagę możemy zdobyć tylko działając z wyprzedzeniem.

Dlatego poleciłem Agencję Rezerw Materiałowych przekazanie sprzętu umożliwiającego wczesne wykrywanie zakażenia koronawirusem. Do szpitali trafi 19 tomografów komputerowych, które będą wspierać ciężką pracę lekarzy. Pomogą im w precyzyjniejszym stawianiu diagnoz i szybszym reagowaniu.

Nasza walka z koronawirusem jest trudna, ale nie jesteśmy wobec tego zagrożenia bezbronni. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny będzie służył pacjentom nie tylko w czasie pandemii, ale również po jej przezwyciężeniu. Każda z wielu inwestycji w służbę zdrowia, które dzisiaj podejmujemy to długofalowa inwestycja na rzecz ludzkiego życia.

Nowe tomografy to duże wsparcie dla lekarzy, ale nie zapominajmy, że my wszyscy możemy im pomagać stosując się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Właśnie teraz w obliczu trzeciej fali epidemii jeszcze bardziej powinniśmy pamiętać o zasadzie DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Pomagając sobie, pomagamy też innym.

– czytamy na profilu fb Mateusza Morawieckiego