Od 25 marca będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami: drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Dodatkowo w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby.

Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.

Dozwolona liczba osób, jakie będą mogły przebywać w środkach komunikacji miejskiej, będzie musiała odpowiadać połowie miejsc siedzących w danym środku transportu.

Dotychczasowe, wprowadzone już wcześniej obostrzenia obowiązują bez zmian.

Ograniczenia w przemieszczaniu się zostały wprowadzone na czas do 11 kwietnia. Złamanie ograniczeń może być zagrożone mandatem – w wysokości do nawet 5 tysięcy złotych.

 

4 KOMENTARZE

  1. Mam pytanie czy jeśli osoba prowadzi swoja dzialalnosc gospodarcza i mieszka w polsce ale pracuje w Niemczech czy bedzie mógł normalnie przejechać i dalej pracować

  2. To wszystko jest chore to są czuby co wymyślają, jak by powiedzieli sikajcie przez balkon to też byście sikali,żadnego wirusa nie ma to jest tylko jedna wielka ściema, zobaczycie jak będą wybory wszystko będzie w ten dzień robić aby tylko zagłosować na tych pajacow …

Comments are closed.