Policjanci z Wodzisławia poszukują Szymona Roezner. Mężczyzna w dniu 1 maja wyjechał z Rybnika busem do matki zamieszkałej na terenie Wielkiej Brytanii, lecz tam ostatecznie nie dotarł. Po drodze napotkał problemy, a ostatni kontakt z rodziną nawiązał 2 maja, kiedy przekazał, że nie udało mu się dostać na prom do Anglii.

Szymon Roezner po wyjeździe z Rybnika w dniu 1 maja utknął na przejściu granicznym w Calais na terenie Francji. Jego odprawa paszportowa się przedłużyła, a kierowca busa nie mógł dłużej na niego czekać i odjechał wraz z jego rzeczami. Po raz ostatni skontaktował się z matką około godziny 17.00 w dniu 2 maja, informując, iż nie udało mu się dostać na prom. Miał być wtedy na obwodnicy w rejonie portu w Calais.

Rysopis mężczyzny:

wiek: 29 lat

wzrost: 185 cm

włosy: ciemne, krótkie

oczy: niebieskie

znaki szczególne: kilkudniowy zarost, liczne tatuaże na przedramieniu

ubrany: w jasnoszare spodnie dresowe, ciemnoszarą bluzę z kapturem oraz granatową chustę, szare sportowe buty.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby zaginionej proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim pod numerem telefonu 47 8555255, 47 8555266. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji lub wybrać numer alarmowy 112.

Info: KPP Wodzisław Śląski