Raciborscy mundurowi z prewencji zatrzymali 17-latka z Rybnika, który dokonał kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12:25 w Raciborzu przy ulicy Podwale. 

Wówczas sprawca będąc w markecie dokonał kradzieży jednej sztuki alkoholu   o wartości  kilkudziesięciu złotych i nie płacąc za towar chciał opuścić sklep. Sytuacja została zauważona przez pracownika ochrony, który to natychmiast podjął interwencję w stosunku do złodzieja, informując go o zachowaniu zgodnego z prawem i oddaniu skradzionego alkoholu.

W tym momencie  mężczyzna by uniknąć odpowiedzialności karnej zaczął być agresywny, groził pobiciem oraz zaczął się szarpać z pracownikiem ochrony chcąc oddalić się z marketu przed przyjazdem policji. Powiadomiony o przestępstwie dyżurny raciborskiej komendy na miejsce niezwłocznie wysłał mundurowych, którzy  zatrzymali agresywnego złodzieja. Zatrzymany to 17-letni mieszkaniec Rybnika. Złodziej trafił do policyjnego aresztu, teraz grozi mu nawet 10 lat pobytu w więzieniu.

info: KPP Racibórz