KP Knurów: Podejrzane o kradzież 8 tys. złotych – rozpoznajesz je ?

0
2397

Policjanci z Knurowa prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy w kwocie 8 tys. złotych. Do przestępstwa doszło 13 czerwca br. w Knurowie na ulicy Reymonta. 2 kobiety wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej skradły z jej mieszkania gotówkę. Śledczy proszą o pomoc w ustaleniu danych podejrzanych.

Kradzież miała miejsce 13 czerwca 2020 roku na ulicy Reymonta. Do drzwi pokrzywdzonej zapukały dwie kobiety oferując sprzedaż koca. Niczego nieświadoma pokrzywdzona wpuściła kobiety do mieszkania. W trakcie rozmowy jedna z kobiet poprosiła o szklankę wody. Gdy pokrzywdzona udała się do kuchni po wodę, będące w mieszkaniu kobiety wykorzystały jej nieuwagę i skradły gotówkę w ilości 8 tys. złotych. Zaniepokojona pokrzywdzona nakazała im opuszczenie mieszkania, a następnie sprawdziła mieszkanie i ujawniła brak gotówki.

Prowadzący postępowanie śledczy, po analizie materiałów ujawnili nagranie z kamer przemysłowych na którym zarejestrowane zostały wizerunki podejrzanych.

Rysopisy:

– wiek około 40-50 lat, tęgiej budowy ciała, włosy jasne z widocznymi ciemnymi odrostami spięte z tyłu, ubrana w czarną bluzkę z krótkim rękawem i jasnym nadrukiem, spódnicę do kolan w kolorze czarnym.

– wiek około 25-35 lat, szczupła w widocznej ciąży, włosy ciemne upięte z tyłu, ubrana w czarną bluzkę z krótkim rękawem, różową spódnicę do kolan.

Osoby posiadające informację na temat zdarzenia, rozpoznające kobiety, bądź mogące udzielić dodatkowych informacji, proszone są o kontakt z prowadzącym śledztwo w Komisariacie Policji w Knurowie, pod nr tel: 32 337 25 20 lub mailowo: andrzej.mrowiec@gliwice.ka.policja.gov.pl

info:KMP Gliwice