Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 41-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn, prowadził motorower mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj, około 17.00, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas rozmowy, mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał, że 41-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny motorowerzysta za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu, samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. podwójnym gazie, jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii! W zeszłym roku policjanci rybnickiej komendy zatrzymali 475 nietrzeźwych kierujących.

Info: KMP Rybnik