Konkurs literacki „W świecie baśni Andersena” w knurowskiej bibliotece – 12.05.2017

0
1207

W piątek, 12 maja, pomimo deszczowej aury, na literackie zmagania stawiła się gromadka dzieci w wieku szkolnym wraz z nauczycielami, by konkurować o miano baśniowego eksperta, a konkretnie andersenowego, bo właśnie ta postać stanowiła oś konkursu. W rozgrywce wzięło udział 6 drużyn dwuosobowych reprezentujących szkoły podstawowe w Knurowie.
Turniej wiedzy o baśniach i ich autorze został podzielony na 4 etapy. Pierwszym z nich był test wielokrotnego wyboru, gdzie tylko jedna z podanych odpowiedzi była prawdziwa. W drugiej turze należało poprawnie rozwiązać krzyżówkę i podać hasło. W trzeciej rundzie dzieci dopasowywały rekwizyty do postaci z bajek, które mogłyby być ich właścicielami. W ostatnim etapie zmagań uczennice odgadywały, z którego utworu pochodził cytowany fragment opowieści.


Punktacja uczestniczek po finalnej rundzie była tak wyrównana, że Jury zdecydowało o przeprowadzeniu dogrywki, jednakże i ona nie przyniosła spodziewanego rozłożenia miejsc na podium, przez co komisja konkursowa przyznała miejsca ex aequo.


I tak, Julia Walkiewicz oraz Elżbieta Papaj z MSP 4 oraz Paulina Skoczylas wraz z Mają Miłosz z MSP 9 zajęły I miejsce w konkursie. Drugie miejsce przypadło drużynie z MSP 7: Marii Magdziak oraz Amelii Mazurek. Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja MSP 3, w składzie Leny Korus z Darią Kuśką. Wyróżnienia za udział w konkursie Jury przyznało dwóm drużynom: z MSP 6, w składzie Marii Trojanowskiej i Pauliny Kaszek oraz uczennicom z MSP 2 – Dominice Kaczor i Wiktorii Lekkiej.


Konkurs został przygotowany we współpracy MSP 9 z Biblioteką Miejską. Autorką pomysłu na konkurs była pani Gabriela Janecka. Pytania konkursowe zapewniła Biblioteka a nagrody MSP 9 w Knurowie.


Organizatorzy najserdeczniej dziękują za udział w konkursie nie tylko uczestniczkom, ale również nauczycielom, którzy tak pieczołowicie przygotowali swe uczennice.

 

Opiekunami drużyn były:
MSP 3 – Joanna Śleboda
MSP 4 – Ilona Skomra i Ewa Szulc
MSP 6 – Magdalena Miłosz
MSP 7 – Barbara Piątek
MSP 9 – Paulina Malka i Gabriela Janecka
MSP 2 – Katarzyna Kowalczuk i Justyna Wolf