Policja oraz prokurator nadal prowadzą dochodzenie w sprawie przyczyn i okoliczności utonięcia dziecka, do jakiego doszło w czerwcu ubiegłego roku w Czechowicach. Śledczy poszukują świadków, którzy być może wniosą do sprawy dodatkowe informacje mogące dopomóc w pełnym wyjaśnieniu okoliczności tej tragedii.

 

Do zdarzenia doszło 24 czerwca po godzinie 18.00. Pięciolatka przyjechała nad jezioro z rodziną. W pewnym momencie opiekunowie zorientowali się, że dziecko zniknęło. Poszukiwania zakończyły się wydobyciem dziewczynki z wody. Podjęta reanimacja nie doprowadziła do przywrócenia funkcji życiowych.
W sprawie wyjaśniane są jeszcze pewne wątki wymagające dogłębnego ustalenia, dlatego też Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach apeluje do osób, które feralnego dnia były na plaży i posiadają jakiekolwiek spostrzeżenia, by skontaktowały się z policją. Informacje w tej sprawie prosimy zgłaszać pod numer telefonu 32 33 69 154 lub na adres e-mail kryminalny@gliwice.ka.policja.gov.pl.

 

info: KMP Gliwice