Konkurs klas mundurowych w zakresie wiedzy i umiejętności policyjnych o puchar komendanta i dyrektora szkoły.
25.05.2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach odbył się po raz pierwszy Konkurs o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim i Dyrektora tej szkoły w zakresie wiedzy i umiejętności policyjnych. Poszczególne konkurencje poprowadzili wodzisławscy policjanci. Dla najlepszych adeptów służb mundurowych przewidziano atrakcyjne nagrody.

Cele jakie przyświecały konkursowi to przede wszystkim wzmocnienie motywacji oraz zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do czynnego zainteresowania pracą w służbach mundurowych, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich i oczywiście sprawdzenie sprawności fizycznej uczestników oraz wiedzy o Policji.

Z każdej szkoły startowały dwie dwuosobowe drużyny. Konkurs składał się z trzech konkurencji. Pierwszy był test wiedzy składający się z 40 pytań. Później test sprawności fizycznej polegający na pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. Na koniec sprawdzenie wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był bardzo wysoki. Sądzę, że wśród nich znajdą się osoby, które wkrótce zasilą szeregi wodzisławskiej policji – komentuje Sławomir Tokarz nauczyciel w knurowskiej szkole mundurowej. Puchar i nagrody dla zwycięzców wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, Komendant Komisariatu Policji w Rydułtowach, Zastępca Burmistrza Miasta Rydułtowy oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Rydułtowach.

WYNIKI:
1. Liceum Ogólnokształcące w Rydułtowach.
2. ZSET z Gliwic.
3. II Liceum Ogólnokształcące z Knurowa.
Najlepszy czas na torze przeszkód i 1 miejsce przepadło dla ZS im. Marii Konopnickiej z Pyskowic dla ucznia Szymona Wrzeciono.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom i mamy nadzieję, że spotkamy się w tym samym miejscu za rok!

Zdjęcia : KMP Wodzisław Śląski