Mistrz Polski i rekordzista kraju w żonglowaniu piłki nożnej Dariusz Kołodziejczyk podejmie próbę bicia rekordu Guinnessa z mistrzem świata oraz 19-krotnym rekordzistą Guinnessa w piłce nożnej Januszem Chomontkiem!

Dariusz Kołodziejczyk rzucił wyzwanie Januszowi Chomontkowi w popularnym programie telewizyjnym w Tvp2 ,,Pytanie na śniadanie” w dniu 3 Sierpnia 2017r. Nie spodziewał się, że jego kariera sportowa przebiegać będzie tak szybko, ponieważ jego marzenie niedługo może się spełnić.

Próba polegać będzie na podbijaniu piłki nożnej za pomocą stóp, kolan oraz głowy przez jak najdłuższy czas. Zawodnicy będą podawać do siebie piłkę na przemian i nie mogą pozwolić aby futbolówka upadła na ziemię, gdyż wtedy próbę uznaje się za nieudaną. Nad przebiegiem ustanowienia rekordu świata czuwać będzie wykwalifikowana komisja sędziowska z księgi rekordów Guinnessa.

W najbliższych tygodniach przebiegać będzie jeszcze wiele spraw potrzebnych do zorganizowania tak ogromnego medialnie występu jednak na dzień dzisiejszy możemy być pewni, że mistrzowie w żonglowaniu piłkami podejmą próbę bicia rekordu Guinnessa w duecie pierwszy raz w historii piłki nożnej w hali sportowej MOSiR Knurów-Szczygłowice 27 Października 2017r.

Na pewno obaj zawodnicy sumiennie przygotowują się do tego spotkania i pragną zostać rekordzistami Guinnessa.