InformacjeRegion

Koleje Śląskie wprowadzają możliwość rezerwacji miejsca na rower

Około 400 pociągów uruchamianych przez Koleje Śląskie każdego dnia stanowi ogromny potencjał, z którego na co dzień mogą korzystać wszyscy mieszkańcy województwa. Doskonale rozwinięta siatka połączeń pozwala dotrzeć w najbardziej malownicze miejscowości turystyczne, do których podróżni bardzo często wybierają się wraz z rowerami.

Wychodząc naprzeciw pasażerom, Koleje Śląskie wprowadzają możliwość bezpłatnej rezerwacji miejsca na rower w pociągach. To pilotażowe rozwiązanie zostało wprowadzone już w 2020 roku i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród pasażerów podróżujących z jednośladem.

W tym roku dodatkowym urozmaiceniem jest cyklobus, czyli autobus komunikacji zastępczej z zamontowaną przyczepą rowerową, która jednorazowo może zabrać nawet kilkanaście rowerów. Cyklobus będzie kursował do końca wakacji w dni wolne od pracy na trasie Skoczów – Wisła Uzdrowisko – Skoczów.

Rezerwacja będzie dostępna od soboty 19.06.2021r. w kasach stacjonarnych Kolei Śląskich oraz na stronie https://bilet.kolejeslaskie.com.

Podróżni, którzy chcą zakupić jednocześnie bilet na przejazd i bilet na przewóz roweru z rezerwacją powinni wybrać zakładkę „Bilety jednorazowe”, a następnie wpisać relację przejazdu. W kolejnym oknie należy wybrać w typie biletu „jednorazowy” oraz w polu „Podróżny przewozi” zaznaczyć okienko „Rower”. Po naciśnięciu przycisku „Dalej” należy kontynuować proces zakupu biletu.

Podróżni, którzy posiadają bilet na przewóz roweru i chcą dokonać rezerwacji powinni wybrać zakładkę bilety jednorazowe, a następnie wpisać relację przejazdu zgodną z posiadanym bilet. W kolejnym kroku z zakładki „Typ biletów” należy wybrać „Rezerwacja roweru (do biletu na przewóz roweru)”. Następnie należy kontynuować zakup biletu poprzez wypełnienie wymaganych pól i naciśnięcie przycisku „Dalej”. W obu przypadkach rezerwacja jest drukowana w formie biletu.

Lista pociągów i autobusów ZKA dostępnych w rezerwacji miejsc na rowery jest dostępna pod linkiem:

info: Koleje Śląskie