Do mobilnych rozwiązań związanych z naszymi pociągami dołącza kolejna aplikacja – take&drive. Jest to rozwiązanie, które pomaga znaleźć pojazdy wynajmowane na minuty. Znajdziemy w niej rowery miejskie, hulajnogi, skutery i samochody oraz rozkłady jazdy komunikacji miejskiej – a od teraz także naszych pociągów. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko i wygodnie znaleźć informacje niezbędne do połączenia podróży transportem publicznym z pojazdami na minuty, co w znacznym stopniu ułatwia rozwiązanie problemu tzw. „ostatniej mili”. Za pomocą take&drive na jednej mapie można odnaleźć pojazdy wszystkich wiodących dostawców usług związanych z wynajmowaniem różnego rodzaju pojazdów. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że aplikacja stanowi jedynie źródło informacji w tym zakresie, natomiast sama usługa wynajmu jest już realizowana u danego dostawcy.

Aby korzystać z take&drive i sprawdzać w nim rozkłady jazdy pociągów trzeba pobrać aplikację ze sklepu Google Play lub AppStore, a następnie wybrać miasto, w którym się znajdujemy lub wcisnąć przycisk lokalizacji – na obecną chwilę w Polsce jest do wyboru 18 miast. Następnie wystarczy już tylko wybrać na mapie najbliższy przystanek kolejowy, a system pokaże nam godziny kursowania czterech najbliższych pociągów. Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga rejestracji.

Info: Koleje Śląskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here