Koleje Śląskie: Nowy rozkład jazdy po konsultacjach

0
854

Już po raz drugi w tym roku mieliśmy okazję spotkać się z naszymi pasażerami i miłośnikami transportu kolejowego. Tym razem tematem rozmów były pomysły i uwagi dotyczące przyszłego rozkładu jazdy.

W trakcie spotkania mieliśmy okazję przedstawić kilka nowości i zmian planowanych przez nas na rozkład jazdy 2018/2019 oraz zebrać propozycje i sugestie co do tego, co można zmienić lub poprawić w kolejnych latach. Największym zainteresowaniem w dyskusji cieszyły się kierunki południowe, jak np. połączenia do Wisły, Żywca czy Cieszyna, ale nie brakowało również głosów dotyczących linii S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice). Pojawiły się również postulaty o połączenie relacji, tak by powstały bezpośrednie kursy z Częstochowy do Bielska-Białej oraz z Zawiercia do Wisły. Sporo uwagi poświęcono też pomysłom na połączenia transgraniczne – z Czechami oraz Słowacją.

Nie brakowało także pomysłów na uruchomienie całkiem nowych połączeń. W tym temacie pojawiły się między innymi propozycje przywrócenia kursów z Gliwic do Bytomia oraz uruchomienia połączeń pomiędzy Suchą Beskidzką a Bielskiem-Białą. Co ciekawe, w trakcie dyskusji poruszono nie tylko temat samych połączeń, ale również ich nazewnictwa. Otrzymaliśmy kilka nowych propozycji na imiona pociągów do Wisły, Cieszyna i Żywca.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za konstruktywną dyskusję i zgłaszane propozycje.

Info: kolejeslaskie.com