W związku z pracami prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe w najbliższych dniach na podróżnych z kierunku Rybnika czeka kilka istotnych zmian. Od (19.04) wracają połączenia kolejowe na odcinek Mikołów – Leszczyny, natomiast zastępcza komunikacja autobusowa zacznie kursować od 23.04 na odcinku Rybnik – Górki Śląskie – Racibórz.

Ze względu na prowadzone prace od 23.04 do 28.05 na odcinku Rydułtowy – Sumina nasze pociągi będą musiały kursować objazdem przez Jejkowice. Pominięte stacje na odcinku Rybnik – Górki Śląskie będą obsługiwane przez autobusy komunikacji zastępczej.

W tym okresie nastąpi również szereg kilkudniowych zamknięć torowych, przez co w różnych terminach nasze pociągi będą miały kilka wariantów kursowania. 23, 25, 26 i 30 kwietnia w godzinach 08:10 – 14:10 zostanie zamknięty szlak Nędza Wieś – Racibórz, autobusy zastępcze będą zatem obsługiwać cały odcinek Rybnik – Racibórz. Na trasie Rybnik – Rydułtowy – Racibórz będą kursować specjalne autobusy ekspresowe.

Natomiast w terminach 27.04 – 28.04, 11.05 – 14.05 oraz 18.05 – 20.05 zastępcza komunikacja autobusowa będzie kursować całodobowo na odcinku Rybnik – Racibórz. W tym wypadku również zostaną uruchomione autobusy ekspresowe na trasie Rybnik – Rydułtowy – Racibórz. Od 11 maja w pojedynczych dniach zastępcze autobusy będzie można spotkać również na odcinkach Pszczyna – Rybnik oraz Rybnik – Rybnik Towarowy

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii można sprawdzić na naszej stronie internetowej w zakładce Liniowy Rozkład Jazdy. Warto również zapoznać się z miejscami zatrzymywania się autobusów zastępczych, które są udostępnione w zakładce Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Info: Koleje Śląskie