W dniu 6-go października (niedziela) zespoły zajmujące się projektami CanSat oraz Mars Rover (13 uczniów) jadą na konferencję w ramach World Space Week (Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej), która odbędzie się we Wrocławiu.

Członkowie Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie będą obserwowali start balonu stratosferycznego lecącego na wysokość około 35km z aparaturą pomiarową i telekomunikacyjną oraz nadajnikiem TV. Już kiedyś wysłaliśmy nasz projekt balonem na wysokość 34km, ale nie mieliśmy możliwości obserwowania startu (pisaliśmy o tym na FB). Tym razem wykorzystamy tę szansę

Zespół Mars Rover ma spotkać się z twórcami łazików SCORPIO (którzy wygrywali międzynarodowe zawody rozgrywane w wielu miejscach na świecie). Konstruktorzy obiecali nam odpowiedzieć na wszelkie pytania dot. konstrukcji. Mamy nadzieję uzyskać sporo informacji praktycznych, które weźmiemy pod uwagę projektując naszą wersję łazika.

Oprócz tego spróbujemy nawiązać współpracę z firmami z sektora kosmicznego, które będą się prezentowały w ramach Targów Sektora Kosmicznego.

Wysłuchamy także prelekcji na tematy związane z kosmosem i przemysłem kosmicznym. Będzie bardzo ciekawie

 

źródło: Koło Naukowe Elektroniki i Informatyki w Knurowie