#KnurowskieCiekawostki: Bartek Kaszuba

0
291

#KnurowskieCiekawostki

Całkiem niedawno w ramach Urodzin Miasta, mieszkańcy naszego miasta mieli szansę usłyszeć Sylwię Lipkę. Wokalistka wywodzącą się z Knurowa największą popularność zdobyła wśród najmłodszej grupy odbiorców. Lipka w swojej rodzinie ma jeszcze jedną osobę, która ukierunkowała się w stronę muzyki. Tą osobą jest Bartek Kaszuba, prywatnie siostrzeniec Sylwii. To właśnie dzięki swojej cioci, młody knurowianin wypłynął na szerokie wody.
Początek jego muzycznej drogi datuje się na 2007 rok, kiedy to wieku sześciu lat zaczął pobierać lekcje śpiewu w Krakowie. To właśnie wtedy z powodzeniem brał udział w wielu konkursach i festiwalach na szczeblu rejonowym, wojewódzkim czy ogólnopolskim. W 2012 roku debiutował na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego jako Młody Tarzan w musicalu pt. „Tarzan”. Przez cztery lata pogłębiał swoją pasję wcielając się w takie role jak: Mały Książę („Mały Książę”), Friedrich („Dźwięk Muzyki) czy Gustaw („Wampiry i Upiory”).

Jego kariera muzyczna nabrała rozpędu w 2016 roku, kiedy nagrał cover piosenki „Love Yourself” z repertuaru Justina Biebera, który nagrał wspólnie z Sylwią Lipką. Śpiew Kaszuby nie przeszedł bez echa i zwrócił uwagę menadżerów z branży. We wrześniu 2016 roku knurowianin podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią MyMusic i dostał się do projektu YoungStars – programu, który promuje wschodzące gwiazdy oraz osoby, które dopiero marzą o muzycznej karierze. Bartek Kaszuba rozpoczął nagrywanie własnych piosenek, wystąpił na kilku festiwalach dla młodych talentów, oraz supportował przed koncertami Sylwii Lipki. Młody piosenkarz z Knurowa w 2018 roku wydał swój debiutancki album „MY”, który znalazł się w rankingu OLIS. W pierwszym tygodniu sprzedaży jego krążek stał się siódmym najlepiej sprzedającym w Polsce. Wyruszył w swoją trasę koncertową, grając 17 koncertów w każdym województwie.
Przez kilka lat aktywnie uczestniczył w obozach letnich i zimowych w charakterze artysty, by potem zorganizować własne pod hasłem „Bartek Kaszuba Camp”. Prowadził szereg zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży i jak sam mówi: „Wszystkim artystycznym duszom pomagam spełnić marzenia, związane z muzyką”. Ponadto udziela korepetycji gry na gitarze i daje lekcję śpiewu.

Bartek Kaszuba jest nazywany polskim Shawn Mendesem. Jego konto na YouTube ma 60 tysięcy subskrybentów, a najlepszą oglądalność ma utwór „Ta Chwila”, który ma już ponad 1,2 mln wyświetleń. Warto obserwować dalsze losy młodego, utalentowanego muzyka z Knurowa. To kolejny przykład, który potwierdza tezę, że w naszym mieście jest sporo talentów, tylko należy je odkryć, a następnie odpowiednio oszlifować by zamieniły się w diament.

Bartek Kaszuba – Nie przeszkadzaj

 

AW
Tekst powstał na bazie materiałów prasowych
Fot. Bartek Kaszuba Facebook

——-
OD AUTORA: To były ostatnie #KnurowskieCiekawostki przed wakacyjną przerwą. Czas teraz zregenerować siły, pozwolić odpocząć nieco głowie, nabrać trochę dystansu i z nową energią oraz nowymi „ciekawostkami” (w trochę szerszej-nowej formule) wracam tuż wakacjach 🙂