Knurowski Siatkarski Turniej Charytatywny – zbieramy na Paulinkę Napieracz

0
564

Knurowski Siatkarski Turniej Charytatywny to jeden z wielu tego typu siatkarskich turniejów, które mają na celu zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację chorych i potrzebujących dzieci. Inspiracją dla Organizatorów tego wydarzenia były właśnie podobne imprezy odbywające się w innych śląskich miastach – Mikołowie, Jastrzębiu-Zdroju czy Katowicach.

Pierwsza edycja Knurowskiego Siatkarskiego Turnieju Charytatywnego odbędzie się w sobotę 27 września 2014 roku w hali MOSiR w Knurowie-Szczygłowicach pod szyldem „Pomagamy Paulince Napieracz”. Paulinka ma 6 lat, urodziła się 15 maja 2008 roku w Knurowie. Przez pierwsze 2 miesiące swojego życia domem Pauliny był szpital – Patologia Noworodka w Zabrzu. U Pauliny zdiagnozowano wadę chromosomu 21 oraz zespół Dandy-Walkera, a dodatkowo stwierdzono refluks dróg moczowych, wysoką krótkowzroczność i bardzo dużą koślawość stóp.

Paulina potrzebuje stałej, intensywnej i przede wszystkim regularnej rehabilitacji, ponieważ jej rozwój jest znacząco opóźniony głównie przez to, iż ma problem z samodzielnym poruszaniem się. Oprócz rehabilitacji Paulina korzysta z pomocy logopedy, psychologa i pedagoga. Paulinka jest także podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
paulina
Jeżeli jesteście zainteresowani Knurowskim Turniejem Charytatywnym w czasie którego zbierane będą pieniążki na Paulinkę Napieracz – zapraszamy do odwiedzenia stron

– Facebook ( https://www.facebook.com/knurowskiturniejcharytatywny?ref=tn_tnmn )
– z informacji jaką we wtorkowym programie Silesia Express wyemitowała katowicka TV Silesia    https://vimeo.com/105922576