Knurów/Żory: Policjanci ujęli złodziei katalizatorów

0
1211

Zakrojona na szeroką skalę akcja mieszkańców i policji ws. naszym zdaniem beszczelnych kradzieży katalizatorów samochodowych, doprowadziła do ujęcia złodziei.
Samochodem marki bmw po naszej okolicy poruszało się trzech młodych mężczyzn dopuszczając się w „biały dzień” kradzieży elementów samochodowych, popularnych ostatnio wśród złodziei.
Do zatrzymania doszło w ten sam dzień,na terenie Żor, a mężczyżni okazali się obywatelami Gruzji.
Poruszali się oni kilkoma pojazdami, a ich łupem padały katalizatory, paliwo samochodowe itp. Szajka namierzana była już od kilku dni, przez kilka jednostek.

Zostali osadzenie w areszcie i są pod nadzorem prokuratora.
=====

Złodzieje katalizatorów zatrzymani, wytropił ich policjant po służbie

oficjalne info gliwickiej KMP

Trzech obywateli Gruzji zostało zatrzymanych w związku z kradzieżami katalizatorów na terenie Knurowa. Mężczyźni w oczekiwaniu na rozprawy czas spędzą w areszcie. Obecnie udowodniono im 4 kradzieże, jednak sprawa jest rozwojowa. Zatrzymanie odbyło się dzięki policjantowi gliwickiej drogówki, który wracając do domu, zauważył poszukiwany pojazd, którym poruszali się sprawcy kradzieży.

W czwartkowe popołudnie knurowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży katalizatora, do jakiej doszło w centrum miasta. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia śledczy za pomocą monitoringu ustalili pojazd, którym poruszali się prawdopodobni sprawcy kradzieży. W ciągu kilku godzin od nadania komunikatu o poszukiwaniu samochodu wracający ze służby funcjonariusz ruchu drogowego z gliwickiego garnizonu napotkał w drodze samochód sprawców. Policjant po upewnieniu się, że jedzie za właściwym samochodem, podjął się śledzenia go. Po kilkudziesięciu kilometrowym śledzeniu samochodu krążącego uliczkami Żorskiego rynku, zatrzymał się on na terenie parkingu jednego ze sklepów budowlanych. Gliwicki mundurowy wezwał na miejsce wsparcie. Żorscy policjanci po przyjechaniu na miejsce, zatrzymali wraz z gliwickim stróżem prawa trzech mężczyzn. Wszyscy trzej, obywatele Gruzji usłyszeli już zarzuty. 42, 30 i 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, gdzie oczekiwać będą na wyrok. Na chwilę obecną śledczy przedstawili każdemu z nich po cztery zarzuty kradzieży mienia w postaci katalizatorów. Jeden z nich poszukiwany jest przez inne jednostki policji, co świadczy o tym, że sprawa jest rozwojowa. Za swoje czyny, mężczyźni mogą usłyszeć karę do 5 lat więzienia.