Zgodnie z istniejącą w naszym mieście tradycją sięgającą początku lat 80-tych XX wieku Urząd Stanu Cywilnego organizuje kilka razy do roku uroczystości tzw „Złotych Godów”. Na uroczystości zapraszani są mieszkańcy Knurowa pary małżeńskie, którzy po ślubie przeżyli razem minimum 50-lat i którym Prezydent RP przyznał z tej okazji stosowne medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

W dniu 26.06.2019r. w sali bankietowej przy hotelu ”Protos” w Knurowie, odbyła się uroczystość „Złotych Godów”.

Organizatorem uroczystości był Urząd Stanu Cywilnego w Knurowie – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Bismor, a gospodarzem spotkania niezmiennie Prezydent Miasta Adam Rams wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Knurów – Tomaszem Rzepą.

Złote Pary: Barbara i Edward Bródkowie,  Wanda i Józef Frątczakowie, Krystyna i Jan Grzmilowie, Krystyna i Jerzy Jankowscy, Teresa i Norbert Jośkowie, Gabriela i Jerzy Joszkowie, Janina i Józef Kaszkowie, Leonarda i Norbert Kiolbasowie, Jolanta i Kazimierz Leśnikowie, Janina i Stanisław Ludwiczakowie, Eugenia i Marian Nowakowie, Krystyna i Edmund Ratajczakowie, Gizela i Tomasz Reginkowie, Krystyna i Herbert Siedlaczkowie, Zofia i Henryk Szczepaniakowie, Joanna i Franciszek Szpyrkowie, Urszula i Józef Żuberowie.

Szmaragdowe Pary: Jadwiga i Joachim Czempielowie, Margota i Stanisław Giemzowie, Marta i Roman Jojkowie, Elżbieta i Zdzisław Jagłowie, Maria i Józef Skrzypkowie, Irena i Jan Stronczykowie, Gabriela i Emil Szolcowie, Maria i Józef Twardawowie, Stanisława i Wojciech Wanatowie, Jadwiga i Herbert Wenigerowie, Monika i Jan Zelkowie.

Diamentowi i Kamienni Jubilaci: Halina i Zenon Dąbrowscy, Magdalena i Henryk Szafarczykowie, Małgorzata i Henryk Wiechowie, Róża i Zygmunt Mirotowie.