Jedzenie uliczne, czyli jedzenie na wynos serwowane z kolorowych ciężarówek, cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.  Najlepsze food trucki regularnie ściągają z całego kraju do większości polskich miast i są prawdziwym rajem dla miłośników dobrej kuchni. Niektóre festiwale jedzenia ulicznego cieszą się tak ogromną popularnością, że zamieniły się w cykliczne imprezy plenerowe.

Do tej grupy zalicza się również Knurów, który po raz drugi gości w swoich progach właścicieli barwnych samochodów z mnóstwem smakołyków w środku.

Do bezpośredniego spotkania knurowian z „ jedzeniowozami” doszło w sobotę 15 września 2018 roku, w samo południe. Podczas dwudniowego Festiwalu Smaków przyjechało 12 ciężarówek ze świetnym jedzeniem przygotowanym i serwowanym wprost z samochodów.

Wyselekcjonowane food trucki ustawiły się w tym roku wokół estrady plenerowej znajdującej się w parku przy ul. 1 Maja i to był strzał w dziesiątkę, gdyż klientów do smakowania nie brakowało.

Nic dziwnego, bo dla miłośników wyrafinowanych jadłospisów i smaków świata, pojawiła się niezwykła szansa odwiedzenia w ciągu zaledwie jednego weekendu najodleglejszych zakątków kulinarnych.

Istny raj dla miłośników fast food’u najwyższej jakości, gdyż każdy food truck wyróżnia się oryginalnym pomysłem na menu i zadowoli tych wymagających i mniej wybrednych.

W mobilnych punktach gastronomicznych znaleźć można pełen przekrój dań: vege, mięsne czy też lekkie i na duży głód, ale też dania słone i na słodko czyli do wyboru, do koloru  – dla każdego coś dobrego.

Food trucki nie są absolutnie żadnymi budkami z fast foodami. Dania przyrządzane są na miejscu ze świeżych, starannie dobranych składników, kupowanych w ten sam dzień.  I co jest istotne, że goście mogą obserwować cały proces przygotowywania zamówionego dania.

Festiwal Smaków Food Trucków – promuje ideę zdrowego, różnorodnego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia przygotowanego i serwowanego wprost z samochodów.

Można skosztować potraw z różnych krajów, począwszy od lodów tajskich po specjały meksykańskie. Są pyszne burgery i inne przysmaki np. gofry bąbelkowe, frytki, hamburgery, kurtosze, churros.

Warto posmakować naleśniki amerykańskie, burgery bałkańskie, małże smażone w panierce, kalmary w cieście i wiele, wiele innych specjałów ze wszystkich kontynentów.

Poza masą pyszności przy estradzie plenerowej w parku knurowskim pojawiły się atrakcje dodatkowe. Do nich można zaliczyć strefę dla dzieci – z dmuchańcami, malowaniem buziek, strzelnicą oraz strefę chilloutu – muzyką. Dla spragnionych orzeźwienia przygotowano lemoniadę, kawę i  herbatę mrożoną, shake oraz złoty trunek z pianką.

Zlot  Food Trucków to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, dlatego tak wiele osób pojawiło się na sobotniej imprezie.

Pierwsza odsłona festiwalu jedzenia ulicznego odbyła się w godz. od 12:00 – 22:00.  Dziś ( 16.09.2018r. w niedzielę) wydarzenie kulinarne również trwa w tych samym przedziale godzinowym, na które serdecznie zapraszamy.

Warto się wybrać do knurowskiego parku, by dać się ponieść smakom świata i poznać tajniki ich przygotowywania od kuchni.

Relacja: Agnieszka Łyko

Zlot Food trucków- dzień II