Mieszkańcy Knurowa kolejny raz mogą spróbować kuchni ze wszystkich stron świata podczas Zlotu Food Trucków.

Właściciele barwnych samochodów z mnóstwem smakołyków w środku zagościli w Knurowie po raz trzeci i z pewnością nie ostatni.

Do bezpośredniego spotkania knurowian z „ jedzeniowozami” doszło w piątek 24 maja 2019 roku, po popołudniu. Podczas trzydniowego Festiwalu Smaków przyjechało 17 najlepszych w Polsce restauracji na kółkach ze świetnym jedzeniem przygotowanym i serwowanym wprost z samochodów.

Wyselekcjonowane food trucki ustawiły się w tym roku w parku przy ul. Ogana i to był strzał w dziesiątkę, gdyż klientów do smakowania nie brakowało. Nic dziwnego, bo dla koneserów wyrafinowanych jadłospisów i smaków świata, pojawiła się niezwykła szansa odwiedzenia w ciągu zaledwie trzech dni najodleglejszych zakątków kulinarnych.

Festiwal Smaków Food Trucków – promuje ideę zdrowego, różnorodnego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia. Dlatego to istny raj dla wielbicieli jedzenia ulicznego z najwyższą jakością, gdyż wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów. Na ich bazie powstają przepyszne: przystawki, dania główne oraz desery i kawa. I co jest istotne, że goście mogą obserwować cały proces przygotowywania zamówionego dania.

W mobilnych punktach gastronomicznych znaleźć można pełen przekrój dań: vege, mięsne czy też lekkie i na duży głód, ale też dania słone i na słodko czyli do wyboru, do koloru  – dla każdego coś dobrego. Jednym słowem bogata oferta kulinarna zaspokoi najwybredniejsze gusta miłośników jedzenia.

Można skosztować potraw z różnych krajów, począwszy od lodów tajskich po specjały meksykańskie. Są pyszne przysmaki np. gofry bąbelkowe  z  Hongkongu, lody tajskie, frytki belgijskie, kurtosze kołacze, grillowane kanapki.

Warto posmakować sandwiche, steki, burgery bałkańskie, pieczone ziemniaki, langosze węgierskie, indonezyjskie rumah makan  i wiele, wiele innych specjałów ze wszystkich kontynentów.

Dla spragnionych orzeźwienia przygotowano: soki, smoothies, kawę i herbatę.

Pierwsza odsłona festiwalu jedzenia odbyła się w godz. od 15:00 – 21:00 ( piątek), w weekend food trucki czynne będą od 12:00 do 21:00.

Zlot  Food Trucków to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Zatem warto się wybrać do knurowskiego parku, dać się ponieść smakom świata i poznać tajniki ich przygotowywania od kuchni. Serdecznie zapraszamy oraz uśmiechnięta, wyluzowana obsługa ciężarówek!.

Relacja: Agnieszka Łyko