Knurów: Złapać oddech

0
119

Po zwycięstwie w minioną sobotę nad Nitronem Krupski Młyn piłkarze Concordii wydostali się ze strefy spadkowej. Chcąc złapać głębszy oddech podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka muszą zacząć regularnie punktować. Kolejna okazja do podreperowania swojego konta nadejdzie już w najbliższą sobotę, kiedy to do Knurowa zawita drużyna ŁTS-u Łabędy.

Łabędzkie Towarzystwo Sportowe występuje w Klasie Okręgowej od sezonu 2019/2020 lecz w swojej historii drużyna z Łabęd może pochwalić się grą nawet w III w lidze. Podobnie jak wiele innych klubów ŁTS przeżywał swoje wzloty i upadki. Doszło nawet do sytuacji, że na kilkanaście miesięcy Łabędy nie miały swojego przedstawiciela na piłkarskiej mapie Polski. Klub zreaktywowano w 1997 roku i powoli odbudowywano piłkę nożną w tej dzielnicy Gliwic. Drużyna przez kilka lat pięła się po szczeblach różnych klas rozgrywkowych by w sezonie 2004/2005 awansować do IV ligi. Łabędzkie Towarzystwo Sportowe na tym poziomie występowało do sezonu 2009/2010 kiedy to po zajęciu 15 miejsca w tabeli spadli do Klasy Okręgowej. W obecnie trwających rozgrywkach drużyna z Łabęd po ośmiu rozegranych spotkaniach zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 12 punktów.

Piłkarze Concordii Knurów ostatni raz z ŁTS-em Łabędy mierzyli się w sezonie 2020/2021. Wtedy to dwukrotnie rywalizacja nie została rozstrzygnięta, ponieważ spotkania kończyły się remisami. W Knurowie było 1:1, zaś w Łabędach padł wynik 2:2. Mimo, że knurowianie są niżej w ligowej tabeli niż ich rywale, to w sobotnim meczu nie stoją na straconej pozycji i mają spore szanse na kolejną zdobycz punktową.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00.

Concordia Knurów – ŁTS Łabędy

Sobota, 1 października – godzina 15:00

Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28

Bilety: 10zł

AW