Taniec jako jedna z najstarszych dziedzin sztuki przeżywa obecnie swój renesans i jest coraz bardziej popularny wśród dzieci i młodzieży, Jest też alternatywną i bardzo wartościową formą aktywnego wypoczynku. Od wieków jednak taniec łączył ludzi i rozwijał ich umiejętności społeczne. Przede wszystkim uczy współpracy w zespole, rozwija kreatywność,  ekspresję, ułatwia nawiązywanie kontaktów, przełamywanie własnych barier, nieśmiałości, rozwija  pewność siebie i wrażliwość estetyczną, sprawia radość i frajdę.

Mając na uwadze aktualne trendy i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zorganizowano po raz dziewiąty Zimową Perfectową Galę Taneczną.

Wydarzenie taneczne odbyło się w niedzielę,  3 lutego 2019 roku w Kino Scena Kultura w Knurowie

Przed bardzo liczną publicznością zaprezentowało się ponad 500 dzieci i młodzieży Akademii Tańca Perfect w czterech blokach tematycznych.

Na scenie młodzi tancerze pokazali swoje umiejętności ruchowe i taneczne, w szerokim wachlarzu różnych stylów, takich jak: hip hop, balet, taniec współczesny, videoclip dance, vogue, akrobatyka.

Pierwszy pokaz taneczny rozpoczął się o godz. 9:15 w skład, którego weszły następujące grupy: AtoMy – MSP nr 1, Sweet Kids – MSP 7 (mł). Candy Kids, Kocury – Paniłówki( mł), Delight, Rockowe Junikorny – Paniówki (st). Hip Dub – Gierałtowice (mł), Hasztag, Kitkaty, Migotki.

Drugi blok był o godz. 10:30 i wystąpiły w nim następujące zespoły: Power Dance – Gierałtowice (st), Motylki, Dzikie BłysKotki – Przyszowice (mł), Mini Mini, Impuls, Tip Top, Przyszowice (st),  Akrobatyka I gr, Sweet Dreams.

Następny pokaz odbył się w samo południe i pojawiły się takie formacje jak: Czupa Czups – SP Wilcza, Promyczki, Wow Kids – MSP 9 (mł), Fantazja, Badoo, Flawless, Tigers – MSP 9 (st), Kontrast.

Ostatni blok zorganizowany został o godz. 13:15 i zatańczyły w nim: Śpiewające Pegazy – MSP3, Iskierki, Joy, Echo, Energy, Do Not, Akuku, Akrobatyka.

Zespoły wystąpiły w barwnych, pomysłowych strojach, w ciekawych chorografiach z oryginalnymi układami, a zgromadzona publiczność nie szczędziła zasłużonych braw.

Prezentacje odbywały się pod czujnym okiem instruktorów: Jolanty Cybulskiej, Agnieszki Basczok, Natalii Szlachetki, Celiny Gibner, Weroniki Hapety, Neli Rudawiec, Kingi Kopczyńskiej, Martyny Michałowskiej, Karoliny Wieczorek.

Całą imprezę poprowadziła Jolanta Cybulska założycielka Akademii Tańca Perfect w Knurowie.

Mali artyści udowodnili, że nie ważne ile się ma lat, ważne, że w sercach nosi się wielką pasję i miłość do tańca. Natomiast opiekunowie dołożyli wszelkich starań, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie drzemią w uczestnikach. Bo taniec to doskonała alternatywa dla dzieci mających wiele energii i chcących ją wykorzystać we właściwy i ciekawy sposób.

Udział w gali to jeden z wielu kroków na drodze do wzmacniania poczucia własnej wartości. Występy taneczne pomagają dzieciom pokonywać stres oraz tremę. Pomagają rozwijać odwagę, koordynację ruchów, dynamikę, a przede wszystkim dają wiele radości. Wyrabiają umiejętność pracy w grupie.

Przygoda z tańcem to piękna i niesamowita droga, która może rozpocząć się bardzo niewinnie, a później przerodzić się w sposób na życie. Dlatego warto postawić na taniec, bo być może to początek wspaniałej kariery.

Trzeba jednocześnie pamiętać, że taniec to znacznie więcej niż dyscyplina sportowa – to zestaw umiejętności, dzięki którym utrzymuje się smukłą sylwetkę, zdrowie, rozwój mentalny.

Relacja: Agnieszka Łyko