Napisał do nas jeden z mieszkańców osiedla WP II –

 Firma Komart ma na swojej stronie harmonogram wywozu odpadów niebezpiecznych. 10 października do godziny 6:30 każdy mógł w obrębie placka gospodarczego umieścić odpady niebezpieczne i elektro-śmieci. Umieściłem odpady niebezpieczne (nie zużyte oleje silnikowe,stare farby) w obrębie placyka gospodarczego do godziny 6:30. Nie wkładałem odpadów niebezpiecznych do żadnych kartonów ani worków tylko umieściłem je w opakowaniach oryginalnych aby było widoczne.

Około godziny 7:00 zauważyłem z okna bloku że odpady zniknęły, myślałem że przyjechał pojazd który to zabiera i zabrał te odpady. Wyrzucałem normalne śmieci przed wyjazdem do pracy, około godziny 7:20 jako że kubły ze śmieciami były pustawe, pomyślałem że przejdę i zobaczę czy czasem ktoś tych odpadów niebezpiecznych nie wyrzucił po prostu do zwykłego kubła, no i niestety w jednym kuble znalazłem wyrzucone odpady które zostawiłem przed placykiem gospodarczym.

Prawdopodobnie Pani która na mojej ulicy jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku wrzuciła te moje odpady pozostawione przed placykiem do zwykłego kubła, w sumie skąd miała wiedzieć że to specjalne odpady wystawione na zbiórkę.

Uważam ze sprawę należałoby nagłośnić i odbiór takich odpadów ze względów ekologicznych zmienić.

Nie wiem oznaczać może te odpady jakimś kolorem (umieszczać takie odpady w jakimś worku o określonym kolorze aby każdy w Knurowianin wiedział żeby takich odpadów nie wyrzucać do śmietnika że zabierze je specjalny pojazd), może sama zbiórka powinna wyglądać inaczej, ten pojazd który to zbiera powinien może czekać w określonych godzinach na jakiś parkingu i odbierać bezpośrednio od ludzi tak jak to było parę lat temu.

Według mnie taki sposób zbiórki który jest w tej chwili nie zadziała i masę niebezpiecznych odpadów wyląduję na zwykłym wysypisku śmieci.

W sumie nawet nie wiadomo komu zgłosić takie problemy i sytuacje.”