Knurów: Zbieramy na „Złotą rybkę” – film dokumentalny knurowianina

0
858

 

Powstaje film dokumentalny w reżyserii knurowianina – Andrzeja Frat. „Złota Rybka”, bo pod takim tytułem ukaże się produkcja, opowiadać będzie o Polskim Towarzystwie Laryngektomowanych, czyli ujmując skrótowo – Stowarzyszeniu ludzi, którzy utracili głos na skutek raka krtani i razem walczą o jego odzyskanie. Droga ku temu jednak nie jest prosta.

„Chcemy związać się z bohaterem na samym początku tej drogi i razem z nim pokazać widzom, jak wygląda życie po utracie głosu, walka o jego odzyskanie, oraz wprowadzić go w świat Stowarzyszenia tych walecznych ludzi.” – mówi Andrzej Frat.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć latem. Obecnie trwa zbiórka crowdfundingowa na portalu odpalprojekt.pl, gdzie można znaleźć powstałe zwiastuny filmu oraz poczytać o ekipie filmowej. Projekt można wspomóc jeszcze przez 3 dni. Za każdą wpłatę twórcy przewidzieli upominki.

https://odpalprojekt.pl/p/1847-Film-dokumentalny—Zlota-Rybk

 

Video zapowiadające powstający film dokumentalny o tytule „Złota Rybka” opowiadający o walecznych ludziach walczących o powrót do zdrowia.

 

Ekipa filmowa       

                   
Andrzej Frat – reżyser i scenarzystathumb_41f5c85_resize_1920_1080.jpg

Absolwent reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na Wydziale Aktorstwa Mediów i Reżyserii w Zabrzu. Autor etiud filmowych oraz teledysków. Wyróżniony przez zespół pod kierownictwem MaciejaŚlesickiego za scenariusz filmu „Wzgórze Nikodema” podczas konkursu scenariuszowego Script Fiesta 2017. Doświadczenie pracy na planie zdobywał między innymi współpracując z reżyserem Lechem Majewskim podczas zdjęć do „Doliny Bogów”, lub pod okiem Jerzego Łukaszewicza.

 

 

Lena Jabłońska – autor zdjęćthumb_3f4b7c1_resize_1920_1080.jpg

Autorka zdjęć do licznych reportaży oraz etiud filmowych. Pracowała jako freelancer między innymi w Warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty oraz w grupie ATM przy projekcie dla telewizji Discovery Chanel. Operator kamer specjalnych na planie filmu fabularnego fotografowanego przez Arkadiusza Tomiaka. Studentka sztuki operatorskiej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 

 

Bartek Czak – kierownik produkcji

thumb_d2c70f6_resize_1920_1080.jpg

Student ostatniego roku Organizacji Produkcji Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W trakcie zdobywania doświadczenia czynnie brał udział w wielu filmowych projektach, m.in. przy produkcji filmu „Szczęście Świata” Michała Rosy, czy „Gwiazd” Jana Kidawy Błońskiego, oraz we własnych projektach.

 

 

Dominika  Włodarska – fotosistka, twórca materiałów promocyjnych

thumb_01f7706_resize_1920_1080.jpg

Freelancer, pasjonatka fotografii, zajmująca się od lat fotografowaniem zarówno zawodowo jak i hobbystycznie. Na co dzień właścicielka firmy realizującej sesje zdjęciowe i projekty filmowe. Organizatorka oraz uczestniczka akcji marketingowych na terenie Śląska. 

thumb_dbdcbac_resize_1920_1080.jpg

Część ekipy wraz z Towarzystwem i jego przyjaciółmi podczas spotkania opłatkowego.