W przeddzień Wigilii piłkarze Knurowskiej Ligi Futsalu rozegrają ostatnie mecze w tym roku. W piątej serii spotkań szlagierowo zapowiada się pojedynek lidera Tritechu z aktualnym mistrzem Vibovitem/IPA.

Tritech, który do tej pory wygrał wszystkie 4 mecze i stracił w nich zaledwie jednego gola, stanie przed bardzo trudnym wyzwaniem, ale w przypadku wygranej ucieknie w tabeli pozostałym rywalom i okres świąteczno-noworoczny spędzi w bardzo komfortowej sytuacji. Wygrana Vibovitu/IPA spowoduje zaś spłaszczenie tabeli i da szanse co najmniej dwóm  zespołom (TKKF-owi lub Bud- Expert Teamowi oraz Teamowi Rawimex) na złapanie kontaktu z liderem.

Wspomniane zespoły TKKF Mistral Intermarche i Bud-Expert Team zagrają  ze sobą w bezpośrednim meczu, a jego stawką będzie trzecie lub nawet drugie miejsce w tabeli. Dotychczasowa historia spotkań tych drużyn pokazuje, że Bud-Expert Team jest dla TKKF-u trudnym rywalem i każdy wynik jest możliwy. Ciekawostką statystyczną jest zaś to, że po zdobyciu dwóch bramek w meczu przeciwko Rawimeksowi kapitan drużyny BET Piotr Rolnik stanie przed szansą strzelenia ligowego gola nr 200 w swojej karierze.

W trzecim meczu wieczoru dojdzie niejako do derbowego pojedynku Teamu Rawimex z Rawimeksem Knurów. Ci pierwsi wydają się zdecydowanym faworytem, ale w derbach bywa różnie, dlatego nie spisujemy nikgo na straty. Pewne jest natomiast, że Team Rawimex w przypadku wygranej wskoczy co najmniej na 4. miejsce w tabeli.

Na koniec przedświątecznej kolejki Gesanet spotka się z Best Teamem. Drużyna Dariusza Flisa pomimo, że w tabeli znajduje się za swoim rywalem, to wydaje się być faworytem. Niewiadomą jednak będzie dyspozycja Gesanetu dzień po niedzielnym meczu II ligi Polskiej Ligi Futsalu przeciwko Futsal Club Pyskowice.

Poniżej szczegółowy plan 5. kolejki KLF wraz z dotychczasowym bilansem gier pomiędzy zainteresowanymi (kolejno zwycięstwa, remisy, porażki oraz bilans bramkowy:

23 grudnia, poniedziałek, Hala MOSiR, ul. Górnicza 2:

godz. 18.00  Tritech – Vibovit/IPA (0-1-1  br. 4-8)

godz. 18.50  Bud-Expert Team – TKKF Mistral Intermarche (6-0-5  br. 34-41)

godz. 19.40  Team Rawimex – Rawimex Knurów (nie grali)

godz. 20.30  Gesanet – Best Team 02+ (nie grali)

Info: MOSiR Knurów