Knurów/Zakopane/ TG Sokół Knurów: Maratonami przez Polskę – dla Dominiki

0
832

Drugi dzień Biegu był cudowny!

To znaczy, było momentami trudno, ale kończę ten dzień z wielkim rogalem na twarzy, a wszystko to dzięki wspaniałej Sylwia Jaśkowiec 😊 Sylwia towarzyszyła mi dzisiaj przez 21 km drugiego etapu i było po prostu cudownie. Czas minął jak z bicza strzelił, dostałem mnóstwo cennych wskazówek i usłyszałem niesamowite historie z życia prawdziwego sportowca. No i przypomniałem sobie, że jak się zagadam, to mogę biec bez końca 😂 Bardzo Ci dziękuję, Sylwia, za to wsparcie, za mnóstwo pozytywnej energii i za Twoją modlitw.

 

 

Jak stoimy po dzisiaj? 84 km zrobione, a jutro /31.07.2019 / w południe będę już w Krakowie 😎

info: fb Tomasz Sobania

Sylwia Jaśkowiec, która trzykrotnie reprezentowała Polskę w biegach narciarskich na Igrzyskach Olimpijskich i w drużynie z Justyną Kowalczyk wywalczyła brąz na Mistrzostwach Świata w Falun.

 

Z Zakopanego do Gdyni w 18 dni. Dystans – 750 kilometrów. A dlaczego akcja nazywa się Maratonami przez Polskę? Bo codziennie będę biegał maraton – 42 kilometry 🏃‍♂️

Brzmi jak szalony pomysł – i to jest szalona rzecz – ale tak już jest co roku, że podejmuję szalone wyzwanie i jednak się wszystko udaje.

Wierzę, że tym razem też tak będzie. A jest, o co walczyć, bo w trakcie Biegu będę zbierał pieniądze na leczenie Dominiki, żony i matki dwójki dzieci, chorej na nowotwór.

Dla niej, dla zrealizowania największego sportowego celu w moim życiu i z wielu innych powodów już 29 lipca ruszę w bieg przez całą Polskę.