Knurów: Zakończenie sezonu tanecznego w Laboratorium Tańca

0
416

Knurów: Zakończenie sezonu tanecznego w Laboratorium Tańca

Niedziela to zazwyczaj dzień wolny od pracy i obowiązków, ale dla tancerek i tancerzy był to dzień bardzo pracowity. To właśnie w tym dniu odbyła się uroczysta gala wieńcząca taneczny sezon 2021/2022 w Laboratorium Tańca. Za instruktorami i kursantami wiele miesięcy ciężkich treningów, prób, nauki układów, wylanego potu i łez… Taniec dzisiaj jest traktowany na równi ze sportem, gdzie również potrzeba systematyczności, zaangażowania czy sumiennej pracy by osiągnąć założone wcześniej cele.

Dzisiejsza gala była podzielona na tematyczne bloki, gdzie na początku swoje umiejętności taneczne mogli zaprezentować najmłodsi podopieczni Laboratorium. Przy pierwszych pokazach zgromadzona publiczność była świadkami różnych stylów tańca począwszy od baletu, hip-hop aż po taniec nowoczesny. Następnie mogliśmy zobaczyć bardzo widowiskowe próby podczas Pole Dance i Aerial Hoop. Te dwa style to był prawdziwy akrobatyczny show w wykonaniu instruktorów i kursantów, którzy niczym cyrkowi artyści wykonywali powietrzne akrobacje. Specyficzne połączenie tańca, sztuki, sportu i rekreacji ruchowej bardzo spodobało się publiczności, która raz po raz nagradzała tancerzy gromkimi brawami.

W ostatnim bloku na uczestników wydarzenia czekały pokazy taneczno-fitnessowe w postaci Zumby i Salsation. Nie zabrakło także bardzo klimatycznych, romantycznych, uczuciowych i zmysłowych kroków tanecznych. O to zadbali instruktorzy i ich kursanci, którzy zademonstrowali trzy rodzaje tańca: Ladies Latino, Taniec Towarzyski i Bachatę. Na wielki finał zaprezentowano jedną z najnowszych odmian fitnessu – Bungee. To rodzaj sportu połączony z muzyką, gdzie wykonuje się różnego rodzaju figury i choreografię wisząc na przytwierdzonej do sufitu linie, która przypomina tę używaną podczas skoków na bungee.

Niedzielna gala w Laboratorium Tańca była także wspaniałą okazją do podsumowań, podziękowań i wręczenia nagród za ciężką, wręcz tytaniczną pracę wykonaną na przestrzeni ostatnich miesięcy. To był bardzo taneczny dzień, a jak powszechnie wiadomo taniec to jedna z najzdrowszych form aktywności fizycznej.

Zapraszamy na przegląd tego, co wydarzyło się dzisiaj w Laboratorium Tańca

⬇️⬇️⬇️

AW