Knurów: Z cyklu paderkowe podróże małe i duże…

0
238

W dniach 18-20 maja klasa 1H1 przebywała na wycieczce w Tatrach. Pierwszego dnia udaliśmy się do Doliny Kościeliskiej, gdzie odkrywaliśmy uroki Jaskini Mylnej, która stanowi jedną z ciekawszych podziemnych atrakcji w Tatrach. Przez Jaskinię Mylną prowadzi czerwony szlak, a środek nie jest oświetlony, dlatego zadbaliśmy o własne źródło światła.

Drugiego dnia udaliśmy się z Kuźnic na Halę Gąsienicową. Widok otwierający dolinę był naprawdę fascynujący, a to jeszcze nie koniec. Krótki odpoczynek i regeneracja w schronisku Murowaniec. Dalszą część naszej wędrówki stanowiło przejście do Czarnego Stawu Gąsienicowego, który jest największym stawem Doliny Gąsienicowej i ma 18 ha oraz 51 m głębokości.

Trzeci dzień spędziliśmy w centrum Zakopanego, odkrywając styl zakopiański, wprowadzony przez Stanisława Witkiewicza w latach 90 XIX wieku. Udało się wjechać kolejką na Gubałówkę, skąd rozpościerał się widok na piękną panoramę Tatr. Dziękujemy za opiekę nad nami wychowawcy p. M. Mnichowi, p. I. Lewandowskiej-Knopp i p. D. Miczce. Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych – przepiękna pogoda, malownicze krajobrazy, ciekawe miejsca i dodatkowe atrakcje, których w tych dniach nie brakowało.

info: Paderek (Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie)