Knurów: XV Sztafeta Biegowa na XXVII Finał WOŚP

0
656

W dniu 12 stycznia 2019 roku wyruszyła XV Sztafeta Biegowa Knurów na 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Biegacze jak co roku przebiegną przez pół Polski, pokonując 350 km, by dotrzeć do Warszawy. Bez wątpienia jest to duże wyzwanie,  ale kiedy wbiegną na scenę WOŚP, by pokazać wszystkim swoją pasję i przesłanie sztafety, zawsze spotykają się z wielkim szacunkiem Jurka Owsiaka, który o knurowskich biegaczach mówi bardzo ciepło przypominając skąd przybiegli.

Hasło przewodnie tegorocznego biegu po Knurowie to „Biegniemy z Sercem dla siebie i innych”,  gdy sportowcy szczęśliwie dotrą do stolicy dołączą do biegu „Policz się z cukrzycą”.

W sztafecie knurowskiej wzięli udział maratończycy z Klubu Biegaczy Orły z Knurowa oraz osoby niezrzeszone, zaś do mety warszawskiej dobiegnie około 14 osób.

Uroczysty start grupy biegowej z Knurowa odbył się punktualnie o godz. 10:00 z placu Centrum Handlowego „Merkury” przy ul. Sobieskiego. Następnie uczestnicy sztafety pomknęli przez miasto wytyczoną trasą, która biegła przez następujące ulice: Kazimierza Wielkiego, Szpitalną, Wilsona, 1 Maja, Kazimierza Wielkiego, Sobieskiego, Batorego , Kosmonautów.

Maratończycy zakończyli swój bieg na ul. Kapelanów Wojskowych, gdzie była zlokalizowana meta przy stacji BP.

Zgodnie z piętnastoletnią tradycją pomagania innym, podczas wydarzenia odbędą się aukcje na Allegro– przejazd terenowym Nissan Patrol GR-Y60 oraz przelot widokowy nad Śląskiem samolotem AN-2.

Całe wydarzenie z wielkim zaangażowaniem prowadził i słowem okrasił  Jacek Waszak. Konferansjer od wielu lat doskonale zna specyfikę działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego opowiedział zgromadzonej publiczności o podstawowej idei fundacji.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem knurowskiej sztafety biegowej od samego początku trwania imprezy jest Bogdan Leśniowski. Znany biegacz oraz maratończyk z Knurowa, który za każdym razem robi wszystko, by jednoczyć środowisko biegowe z Knurowa i całego kraju. Od narodzin tej pięknej inicjatywy czyni starania, aby na zawsze wpisała się w historię Knurowa. Dzięki właśnie m.in. takim wydarzeniom o Knurowie się mówi dobrze, a biegacze stali się dobrymi ambasadorami miasta.

Relacja: Agnieszka Łyko

video: Michał Musiał