Knurów: XII Inauguracyjny Pokaz Zespołów Artystycznych działających przy CK Knurów.

0
1073

W niedzielę ( 14.04.2019 roku)  – w samo południe odbył się XII pokaz zespołów artystycznych działających przy Centrum Kultury w Szczygłowicach- Knurowie.

Głównym celem tej imprezy jest rozpowszechnianie idei integracji społecznej zarówno młodych artystów, jak ich rodziców oraz rozbudzenie pasji artystycznych w młodym człowieku, a także ukazanie sposobu spędzania wolnego czasu dla dzieci, jak i przez dorosłych czyli alternatywa dla nudy i bezczynności. Po za tym przedsięwzięcie ma na celu prezentację twórczości, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej oraz wspólną zabawę i dawanie radości dzieciom i ich rodzinom.

XII pokaz zespołów artystycznych poprowadziła Joanna Kusy-Szpotańska, główna choreografka i prowadząca działania związane z nauką tańca, baletu i ruchu w Centrum Kultury w Knurowie- Szczygłowicach.

W tym wyjątkowym spotkaniu wzięli udział również nauczyciele i instruktorzy: Agnieszka Bielanik-Witomska – Studio Piosenki i Musicalu,  Milena Karpińska –Hipnoteria i Hipnoteria bis, Marta Jabłońska – Mażoretki Scarlet Kadetki i Seniorski, Jacek Żyła – Zespół „Rouzes”, Krzysztof Skowroński – Hard Rock – The Last Room oraz Zastępca Dyrektora Centrum Kultury – Mariusz Kowalczyk i Kierownik Domu Kultury – Jolanta Szafraniec.

Program imprezy przebiegał następująco:

 1. Jacek Żyła, zespół wokalno-instrumentalny
 2. Krzysztof Skowroński, Hard Rock
 3. Mażoretki Scarlet Kadetki – Marta Jabłońska
 4. Nadia Kaszuba – solistka, Jacek Żyła
 5. Marzenie bis – Joanna Kusy-Szpotańska
 6. Oliwia Kłosowska – solistka, Agnieszka Bielanik-Witomska
 7. Hipnoteria bis – Milena Karpińska
 8. Kolorowe Nutki – Agnieszka Bielanik-Witomska
 9. Hipnoteria – Milena Karpińska
 10. Bez nazwy – Agnieszka Bielanik-Witomska
 11. Marzenie – Joanna Kusy-Szpotańska
 12. Agata Witomska – solistka, Agnieszka Bielanik-Witomska
 13. Mażoretki – Marta Jabłońska
 14. Joanna Świdrak – Finał

Zespół tańca charakterystycznego „Marzenie” to siedemnaście wspaniałych dziewczynek, które są ambitne i są pięknym przykładem dla swoich młodszych koleżanek. Trenują w Knurowie w „Sztukaterii” pod kierownictwem Joanny Kusy-Szpotańskiej. W tym roku zespół otrzymał wyróżnienie od Prezydenta Miasta Knurów za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2018. Grupa „Marzenie” w dniu 26 kwietnia otwiera Galę Wojewódzkich Prezentacji Tanecznych na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach. W XII pokazie zespołów artystycznych zaprezentował się w chorografii pt. „Mamma Mia” Abby.

Zespół Marzenie bis – pod kierownictwem Joanny Kusy-Szpotańskiej trenują swoje umiejętności taneczne w knurowskiej „Sztukaterii”. Na XII pokazie zespołów artystycznych zaprezentowały się w chorografii pt. „Flinstonowie” .Jest to zespół tańca charakterystycznego, dlatego co roku pokazuje się w innej odsłonie.

Mażoretki Scarlet Kadetki – zespół prowadzony przez instruktorkę Martę Jabłońską, dziewczynki trenują od października 2018 roku. Na przeglądzie zespołów tanecznych wystąpiły pierwszy raz w tym sezonie z nowym układem tanecznym o tematyce ludowej. Dziewczynki są na etapie zdobywania wiedzy na temat tańca, doświadczenie scenicznego i artystycznej dyscypliny.

Mażoretki Scarlet Seniorki – zespół prowadzony przez instruktorkę Martę Jabłońską. Reprezentuje Knurów uczestnicząc w licznych konkursach i festiwalach. W 2018 roku zajęły I miejsce w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych Pasja Tańca ora III miejsce 6. Festiwalu Tanecznym Aplauz w Marklowicach. Zespół Scarlet wraz z Orkiestrą KWK Knurów wystąpił w programie telewizyjnym „Dzień Dobry TVN”, ma także na koncie nagranie dwóch teledysków reprezentujących zabytki powiatu gliwickiego – Ratusz Knurów oraz Zamek Toszek.

Kolorowe Nutki – pod kierownictwem Agnieszki Bielanik-Witomskiej – to najmłodszy zespół Studia Piosenki i Musicalu, który skupia dzieci w wieku od 6 do 9 roku życia. W tym roku szkolnym „Kolorowe Nutki” wraz ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami z zespołu „ Happy Band” wystawili musical pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Już przeszło 1000 dzieci z knurowskich i gliwickich szkół i przedszkoli obejrzało ten musical. W tym roku wszystkie zespoły Studia Piosenki i Musicalu otrzymały wyróżnienie Prezydenta Miasta Knurów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie kultury za rok 2018.

Bez Nazwy – pod kierunkiem Agnieszki Bielanik-Witomskiej – to najstarszy zespół Studia Piosenki i Musicalu. W szeregach zespołu udziela się młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich, kształcąc swój warsztat wokalny, aktorski i taneczny. W ciągu roku szkolnego młodzież pracuje nad kilkoma projektami. W tym roku szkolnym udział wzięli w koncertach z okazji 100-lecia uzyskania Niepodległości przez Polskę w Knurowie i w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” w Gliwicach. W XII pokazie zespołów artystycznych wykonali piosenkę z koncertu pn. „Kobiecy wieczór na bis” – przebój „Babę zesłał Bóg”.

Oliwia Kłosowska na XII pokazie zespołów artystycznych – zaśpiewała Oskarowy przebój „Shallow”.

Agata Witomska – wokalistka zespołu Bez Nazwy w XII pokazie zespołów artystycznych zaśpiewała piosenkę „Ho,Hey” akompaniując sobie na ukulele. Na scenie towarzyszyli jej Aneta Stańczyk na gitarze i Julia Kneifel na ukulele.

Zespół Hipnoteria – grupa dziewcząt tańcząca styl tańca locking i hip-hop w knurowskim klubie „Sztukateria”. Zespół bardzo mocno zaangażowany jest w naukę nowych technik, jednak nigdy nie zapomina, że taniec przede wszystkim ma być dla nich dobrą zabawą i pasja na całe życie. Grupę prowadzi Milena Karpińska. Zespół otrzymał wyróżnienie od Prezydenta Miasta Knurów za osiągniecia w dziedzinie kultury za rok 2018.

Zespół Hipnoteria bis – grupa hip-hopowa składająca się z jedenastu dziewczynek i jednego rodzynka Arona, tańczących w knurowskim klubie „Sztukateria” Większość członków tego zespołu dopiero rozpoczęła przygodę z tańcem hip-hop i ciągle odkrywa magiczny i tajemniczy świat tego stylu. Grupę prowadzi Milena Karpińska.

Asia Świdrak i Przemek Konrad – od wielu lat są związani z knurowska sceną muzyczną. Mając siedemnaście lat po raz pierwszy stanęli na estradzie Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach z akustycznym zespołem „Del Arte”. Dziś mimo, że każdy z nich bierze udział w różnego rodzaju projektach artystyczno-zawodowych, znajdują czas na wspólną pasję, jaka jest muzyka. Jako duet wokalno-instrumentalny w XII pokazie zespołów artystycznych wykonali dwa znane utwory we własnych aranżacjach.

Relacja: Agnieszka Łyko