W budynku NOT KWK Knurów-Szczygłowice przy ul. Dworcowej 1 miała miejsce inauguracja Wystawy malarstwa japońskiego tuszem.

Wystawione zostały prace Janusza Lukaszczyka, który zajmuje się naprawą i konserwacją japońskiej broni historycznej. Wiedzę pogłębiał przez wiele lat pod kierunkiem Zofii Alberowej i Marii Dzieduszyckiej z Działu Dalekiego Wschodu Muzeum Narodowego w Krakowie. Z zawodu Technik Sztuk Plastycznych, absolwent Zaocznego Studium Kultury i Oświaty w Warszawie.

Rozpoczynał w pracowni miecza Yoshindo Yoshihary oraz Midori Suzuki, gdzie do dziś pogłębia wiedzę praktyczną z zakresu technik tradycyjnego japońskiego kowalstwa i tkactwa Kumihimo.

Jest założycielem najstarszego w Polsce Klubu Kultury Japońskiej, działającego obecnie przy Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Malarstwo japońskie- technika malowania tuszem na papierze czerpanym, wymaga od artysty szczególnej znajomości warsztatu i techniki.

Organizatorem Wystawy jest Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnych i Przedsiębiorczości „Wspieramy”, którego prezes Mirosław Czuba, serdecznie zaprasza mieszkańców w dn. 18-22 lutego w godzinach 14:00-18:00, sala NOT KWK Knurów-Szczygłowice przy ul. Dworcowej 1 w Knurowie.