Knurów: Wysoka wygrana knurowskiego MTS-u

0
188

MTS Knurów z drugim zwycięstwem w bieżącym sezonie I ligi futsalu kobiet. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom i pewnie wygrały z AZS UZ Zielona Góra 7:2 (2:0).

Niedzielne spotkanie w hali sportowej przy ulicy Górniczej było dość ciekawym widowiskiem. Kibice zgromadzeni na trybunach nie mogli narzekać na nudę i zobaczyli aż dziewięć bramek. W pierwszej części zespół MTS-u kontrolował sytuację na parkiecie, a swoją przewagę udokumentował dwie bramkami, które zdobyli odpowiednio Raszewska oraz Zawadzka.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Jankowskiej, która podwyższyła prowadzenie dla swojej drużyny. Trzecia bramka wprowadziła zbyt dużo rozluźnienia w szeregach gospodarzy, z czego skrzętnie skorzystały zielonogórzanki, które coraz śmielej radziły sobie w szczygłowickiej hali. Skutkowało to dwiema bramkami autorstwa Gniewosz i mogłoby się wydawać, że MTS wypuści pewne zwycięstwo z rąk.

Tak się jednak nie stało, ponieważ utrata dwóch goli podziałała na zespół trenera Radkiewicza mobilizująco i knurowianki ruszyły do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać i bramkarka w ciągu 60 sekund musiała dwukrotnie wyciągnąć futbolówkę z siatki po celnych uderzeniach Raszewskiej. MTS Knurów nie zamierzał na tym poprzestać i nadal raz po raz nękał linię defensywną zespołu gości.

Taka gra popłaciła, ponieważ na listę strzelców wpisały się jeszcze Wołczyk oraz Jankowska i zespół MTS-u wygrał ostatecznie z AZS UZ Zielona Góra różnicą pięciu goli.

MTS Knurów – AZS UZ Zielona Góra 7:2 (2:0)
⚽Bramki: Raszewska 6′, 28′, 29′, Zawadzka 11′, Jankowska 22′, 33′, Wołczyk 27′ – Gniewosz 25′, 26′

MTS: Soczyńska – Jankowska, Wołczyk, Zawadzka, Ciepła.
Zagrały także: Twardon, Raszewska, Kluczniok, Orzeł, Zarzycka.

AZS UZ: Nowicka – Dziubała, Gniewosz, Walczyk, Siwik.
Zagrała także: Miłońska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here