KnurówNewsy

Knurów: „Wsparcie nie do przecenienia” Kangurowanie w Szpitalu

„Wsparcie nie do przecenienia”

Czy wiesz że w 🏥 Szpital w Knurowie także jest możliwość kangurowania 🦘 dziecka 👶 zarówno po porodzie siłami natury jak również po cesarskim cięciu, jeśli tylko stan dziecka na to pozwala❓❓❓

Czym jest Kangurowanie❓❓❓

Kangurowanie to bezpośredni kontakt „skóra do skóry” z nowonarodzonym dzieckiem. Kontakt taki niesie ze sobą ogromne korzyści zarówno dla dziecka jak i jego rodzica. Niektóre zalety widoczne są od razu po porodzie, inne pojawiają się nawet za kilka lat. Dzięki kangurowaniu noworodek jest spokojniejszy, poprawia się jego jakość snu, szybciej przybiera na wadze. Wzmocniony zostaje układ odpornościowy, dzięki kolonizacji fizjologiczną florą rodzica.

Kangurowanie poprawia pracę całego organizmu (reguluje poziom glukozy we krwi, temperaturę ciała, częstość oddechów, utlenowanie krwi). Mama dzięki bliskości z dzieckiem🤱 redukuje stres i emocje związane z porodem, pobudza laktację, buduje więź i uwrażliwia się na potrzeby malucha.

W naszym szpitalu nie tylko mama może kangurować dziecko. Kangurowanie tatusiów odbywa się w specjalnie przygotowanym fotelu, gdzie dziecko przykładane jest bezpośrednio do skóry taty i przykrywane kocykiem w celu zachowania komfortu termicznego. Taki kontakt utrzymywany jest zazwyczaj do zakończenia operacji cięcia cesarskiego u mamy. Kangurowanie przez tatusiów przynosi dziecku takie same korzyści, jakie płyną z robienia tego przez matkę.

Tak bliski kontakt z dzieckiem uspokaja i wycisza zarówno ojca, jak i dziecko – noworodek łatwiej radzi sobie z nowym wyzwaniem, tata mniej niepokoi się o partnerkę i cała szpitalna sytuacja jest dla niego trochę mniej stresująca. Ponadto wzmacniane jest poczucie wartości taty i fakt, że czuje się potrzebny o zaangażowany w opiekę nad maleństwem.

info: Szpital w Knurowie