Ekipa skupiona pod znaczkiem „Szlachetna Paczka” w Grzejnik Cafe przy ul. Szpitalnej potrzebuje pomocy. Po przeanalizowaniu możliwości stwierdzili, że samo nie dadzą sobie rady. Zwracają się więc za naszym pośrednictwem do mieszkańców, którzy mają otwarte serca i chęć niesienia pomocy.

 

W tym roku zbieramy dla Pani Anny (32 lat), która wychowuje samotnie dzieci: Julię (14 lat), Przemka (9 lat), Krzysia (4 lata) i Sarę (2 lata).

Za zebrane pieniądze kupimy przede wszystkim kuchenkę gazową, a także specjalne upominki i wszystko z listy, czego będzie brakowało. Pełny opis i lista potrzeb znajdują się poniżej.

Akcja trwa do końca 6 grudnia

 

Opis rodziny

Pani Anna (32 lat) samotnie wychowuje samotnie dzieci: Julię (14 lat), Przemka (9 lat), Krzysia (4 lata) i Sarę (2 lata). Kobieta od dwóch lat samotnie zajmuje się sama swoimi dziećmi, ponieważ odeszła od męża, który stosował wobec swoich bliskich przemoc ekonomiczną (bardzo ograniczał finanse). W tym momencie rodzinie bardzo ciężko zadbać o lepsze jutro, z powodu bardzo niskich dochodów, które wynoszą około 200 złotych na osobę miesięcznie. Pani Anna cały czas stara się o pracę dorywczą, by podratować domowy budżet. Nie jest to jednak łatwe, przez najmłodszą, 2 letnią, Sarę. Głównym dochodem rodziny jest zasiłek 500+.

W rodzinie jest potencjał, aczkolwiek jest on zatrzymany poprzez samotnie wychowywanie dzieci. Pani Anna bardzo stara się, aby polepszyć byt dzieci. Rodzina jest bardzo zżyta, wesoła i nie wyobraża sobie życia bez któregoś z członków rodziny. Dzieci mogą pochwalić się dużymi talentami artystycznymi.

Potrzeby rodziny

Ø Żywność:

·     Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, Słodycze, Płatki zbożowe, Kaszki, itp.

Ø Środki czystości

·     Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów, Ręczniki kuchenne, Pieluszki dla 2-letniej dziewczynki, Chusteczki nawilżane, itp.

Ø Odzież i obuwie

·     Przemek: spodnie na zimę (rozmiar 140 cm), buty zimowe (rozmiar 35);

·     Julia: kurtka zimowa (rozmiar 170 cm), buty zimowe (rozmiar 37);

·     Krzysiek: kurtka zimowa (rozmiar 116 cm), buty zimowe (rozmiar 27);

·     Sara: kurtka zimowa (rozmiar 80 cm), buty zimowe (rozmiar 19).

Ø Wyposażenie mieszkania

·     Kołdra, Poduszka, Pościel (poszwy i prześcieradło), Koc, Ręczniki, Materace (2 szt. 90×200 cm), Garnki.

Ø Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

·     Kuchenka gazowa.

Ø Materiały szkolne

·     Plecak, Zeszyty, Bloki, Papier kolorowy, Kredki, Farby, itp.

Ø Specjalne upominki

·     Anna: zestaw kosmetyków,

·     Przemek: hulajnoga wyczynowa,

·     Julia: kosmetyki do malowania dla 14-latki,

           Jeżeli chcecie i możecie pomóc, zapraszamy do kontaktu z Grzejnik Cafe Knurów ul. Szpitalna 8