Knurów: Wrócić na właściwe tory

0
272

MTS Knurów po wysokiej ligowej porażce z liderem rozgrywek IV ligi Rakowem Częstochowa praktycznie pogrzebał sobie jakiekolwiek szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej w tym sezonie. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza tracą do pierwszego miejsca już sześć punktów i trudno przypuszczać, że uda się tę różnicę zniwelować. Knurowski zespół musi jak najszybciej zapomnieć o niepowodzeniach i wrócić na właściwe tory. Co prawda, piłkarki MTS-u zgarnęły w miniony weekend komplet punktów, ale nie musiały nawet wychodzić na boisko. Stało się tak, ponieważ Warta Zawiercie wycofała się z dalszej rywalizacji i knurowianki z zgodnie z regulaminem rozgrywek z automatu mogły sobie dopisać sobie kolejne zwycięstwo na swoje konto.

Najbliższym rywalem MTS-u będzie drużyna Jaskółek Chorzów. W minionym sezonie ekipa z Chorzowa zajęła czwarte miejsce w tabeli tuż za podopiecznymi trenera Radkiewicza z dorobkiem 37 punktów. Jaskółki pojedynków z drużyną z Knurowa nie wspominają jednak za dobrze. W sezonie 2021/2022 to knurowianki dwukrotnie okazywały się lepsze wygrywając w Knurowie 1:0 i w Chorzowie 9:1. Zwłaszcza ta druga porażka była dla chorzowianek bardzo bolesna. Nie lepiej jest w obecnie trwających rozgrywkach, ponieważ piłkarki MTS-u już raz zdołały pokonać zespół Jaskółek. Jesienią w Chorzowie zespół prowadzony przez trenera Radkiewicza wygrał 4:1, a swoją drużynę do zwycięstwa poprowadziły Adrianna Czech oraz Magdalena Lisik. Popularna „Lisu” w tamtym spotkaniu popisała się hattrickiem.

Jaskółki Chorzów na tę chwilę zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie sześciu punktów. Chorzowianki zdołały w tym sezonie wygrać zaledwie dwa spotkania i aż pięciokrotnie schodziły z boiska pokonane. Piłkarki MTS-u plasują się dwie pozycje wyżej od Jaskółek mając na swoim koncie dziesięć punktów więcej.

Dla MTS-u Knurów niedzielna rywalizacja jest świetną okazją do przeproszenia swoich kibiców za fatalny występ podczas inauguracji rundy wiosennej. Knurowianki zapowiadają, że nie wywiesiły jeszcze białej flagi i będą walczyć o jak najlepszą pozycję w tabeli na koniec sezonu.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 11:00.

MTS Knurów – Jaskółki Chorzów

Niedziela, 30 kwietnia – godzina 11:00

Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28

Bilety: Wstęp bezpłatny

AW