Już po raz drugi podczas tegorocznego lata mieszkańcy Knurowa mogli skorzystać z oferty Centrum Kultury i pojeździć na rolkach.

Projekt skierowany był dla każdego odbiorcy niezależnie od wieku, płci. predyspozycji czy możliwości. Jedynie liczyła się chęć wzięcia udziału w tego typu zajęciach rekreacyjno-sportowych pod chmurką.

Jak poprzednio miejscem realizacji działania była nowo wybudowana tężnia solankowa  położona na ul. Szpitalnej 28.

Warsztaty plenerowe i spektakularny pokaz odbył się w samo południe, w dniu 4 sierpnia 2019 roku.

Na możliwość poznania tajników jazdy na rolkach  i czerpania przyjemności z tej dyscypliny sportu zadbali doświadczeni instruktorzy – pani Pia Muszer i pan Krzysztof Marek.

Na zajęciach plenerowych można było nauczyć się poprawnej podstawy przy jeździe do przodu czy też staniu w miejscu. Ponadto jak skręcać w obie strony, hamować na różne sposoby, poczuć smak slalomu i nie tylko.

Osoby, które zdecydowały się na uczestnictwo w tych warsztatach, z pewnością będą czuć się  znacznie pewniej i bezpieczniej na przejazdach rolkowych. Dzięki tym zajęciom bardziej poczują się wolni i będą potrafili czerpać radość z jazdy na rolkach.

Pogoda dopisała, więc i chętnych do wzięcia w imprezie nie brakowało, a oferta, z której można było bezpłatnie skorzystać,  była bardzo atrakcyjna.

Relacja: Agnieszka Łyko