Knurów: Walka o pozycję wicelidera nabiera rumieńców

0
287

Sezon IV ligi kobiet wkracza w decydującą fazę, ponieważ do rozegrania zostały jeszcze dwie kolejki. Choć zespół Rakowa Częstochowa zapewnił sobie już udział w barażach, to nadal nie wiadomo jakiego kształtu nabiorą rozgrywki trzecioligowe w przyszłym sezonie. Nieoficjalnie mówi się, że więcej drużyn zostanie „zaproszonych” do rywalizacji w III lidze, dlatego też nawet druga pozycja w tabeli może zaowocować awansem. MTS Knurów jest bliski zajęcia tejże lokaty, ale żeby tak się stało musi dwa ostatnie spotkania wygrać. Pierwszą przeszkodą do pokonania będą rezerwy Górnika Zabrze.

Zabrzanki bardzo słabo prezentują się w sezonie 2022/2023. Piłkarki drugiej drużyny Górnika do tej pory przegrały aż osiem spotkań, wygrały zaledwie dwa razy i zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli wyprzedzając jedynie zespół Warty Zawiercie, który wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Jeśli piłkarki z Zabrza nie zapunktują w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu przyjdzie im zaznać goryczy degradacji do V ligi.

Ponadto, dwukrotnie w tym sezonie druga drużyna Górnika została ukarana walkowerem. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce już podczas inauguracji obecnego sezonu w spotkaniu z rezerwami GKS-u Katowice, gdzie zabrzanki przegrały aż 1:12 lecz ze względu na występ nieuprawnionych zawodniczek w zespole z Zabrze i Śląski Związek Piłki Nożnej zweryfikował wynik zawodów na 12:0 na korzyść drużyny z Katowic. Drugim walkowerem rezerwy Górnika zostały ukarane już w trzeciej kolejce, kiedy to nie przystąpiły do rywalizacji w wyjazdowym spotkaniu z Rakowem Częstochowa.

Jesienią podopieczne trenera Oskara Radkiewicza bez większych problemów pokonały na wyjeździe zabrzanki 7:1, tak więc każdy inny wynik niż zwycięstwo MTS-u Knurów w niedzielnej rywalizacji będzie ogromną sensacją. Jeśli knurowianki chcą na koniec sezonu zameldować się na drugim stopniu podium muszą najbliższe spotkanie wygrać i przygotować się mentalnie do ostatniego ligowego spotkania z GKS-em II Katowice, który zadecyduje o końcowej klasyfikacji.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 11:00.

MTS Knurów – Górnik II Zabrze

Niedziela, 21 maja – godzina 11:00

Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28

Bilety: Wstęp bezpłatny

AW