Dzięki cyfryzacji Krajowej Administracji Skarbowej, podatnik nie jest już zobowiązany do samodzielnego wypełniania wniosków lub deklaracji. Zgodnie z przyjętą przez sejm nowelizacją przepisów, teraz to urząd skarbowy wypełnia zeznanie i udostępnia je podatnikowi na portalu podatkowym do wglądu i ewentualnego uzupełnienia.

Z PRZYGOTOWANYM ZEZNANIEM PODATKOWYM PRZEZ URZĄD SKARBOWY KAŻDY MOŻE SIĘ ZAPOZNAĆ DO 30 KWIETNIA 2019 ROKU NA PORTALU PODATKOWYM.

Z takiej możliwości rozliczenia PIT skorzystać będą mogli podatnicy, którzy rozliczają się:

  • indywidualnie,
  • razem z żoną/mężem,
  • w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Ponieważ Krajowa Administracja Skarbowa wypełniać będzie zeznania podatkowe bazując na danych, które podatnik dostarczył w poprzednim roku, warto szczegółowo zapoznać się ze swoim PITem. W zależności od naszej decyzji, będzie można zweryfikować i zaakceptować przygotowane zeznanie bez zmian, co oznacza złożenie rocznego rozliczenia PIT, można także zmodyfikować PIT wybierając formę opodatkowania, wskazać gdzie chcemy przekazać 1 proc. podatku lub uzupełnić dane, których KAS nie posiada. W ostateczności, będzie można także odrzucić PIT przygotowanego przez Skarbówkę  i rozliczyć się samodzielnie.

W przypadku PIT-37 i PIT-38, jeśli nie zrobimy nic, wówczas z terminem upływu składania zeznań rocznych, Krajowa Administracja Skarbowa automatycznie zaakceptuje za nas zeznanie podatkowe.

Info: knurow.pl