Knurów: VIBOVIT POKONAŁ TRITECH

We wczorajszym meczu na szczycie Knurowskiej Ligi Futsalu spotkały się zajmujące przed tym meczem 1. i 3. pozycję w tabeli Tritech i Vibovit. Rutyniarze już w pierwszej akcji meczu objęli prowadzenie po golu Michała Bagińskiego i za wyjątkiem kilkudziesięciu sekund w 11 minucie, kiedy Tritech wygrywał 2:1, przez większość meczu to Vibovit był na prowadzeniu. Ozdobą pierwszej połowy była dwójkowa akcja Jarosława Stępnia i Marcina Rozumka, po której Vibovit zdobył gola na 3:2. W drugiej połowie Tritech ambitnie dążył do wyrównania i w końcu dopiął swego w 36. minucie po strzale Grzegorza Górki. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Vibovit rozegrał w swoim stylu rzut rożny i Robert Kasiński na 2 sekundy przed końcem meczu strzelił zwycięskiego gola. Wygrana Vibovitu sprawia, że nadal w walce o mistrzostwo liczą się trzy zespoły, a o tytule rozstrzygną mecze obu wczorajszych faworytów z Gesanetem.

W drugim czwartkowym meczu Best Team pokonał No Name Team, ale należy zauważyć, że ci drudzy robią stałe postępy i nie są już tylko tłem dla pozostałych. Kiedy po 9 minutach Best Team prowadził już 3:0, można było pomyśleć, że mecz skończy się jego wysoką wygraną. W tym momencie opiekun ekipy No Name Szymon Wesołowski poprosił o przerwę techniczną. Wskazówki udzielone przez trenera okazały się na tyle cenne, że No Name Team przegrał ostatecznie różnicą tylko dwóch trafień, mając w drugiej połowie jeszcze kilka niewykorzystanych okazji na następne gole.

Nie doszło wczoraj do trzeciego spotkania pomiędzy Bud-Expert Teamem a TKKF Prognostic Intermarche, gdyż ci pierwsi nie zdołali wystawić do gry kompletnego składu. Poza TKKF-em punkty bez walki otrzymał też wczoraj Junus Team za mecz z wycofanym już wcześniej z rozgrywek Rawimeksem.