Knurów: Uczniowie Paderka na wycieczce we Francji.

0
210

Knurów:

Drugi dzień pobytu w stolicy Francji rozpoczęliśmy od wizyty w dzielnicy uniwersyteckiej a następnie udaliśmy się do jednego z największych muzeów na świecie – Luwru.

Kolejne godziny spędziliśmy pomiędzy eksponatami z całego świata, podziwiając między innymi obraz Mona Lisy i Venus z Milo 🙂 Następnym punktem programu było muzeum perfum, gdzie poznaliśmy techniki tworzenia zapachów. Najciekawszym składnikiem z którego wytwarza się zapachy wydala nam się Ambra – wymiociny wieloryba!
Po kilku kilometrowym spacerze najbardziej znaną ulicą w Paryżu – Champs Elysees, doszliśmy do Łuku Triumfalnego. Po obiedzie przejechaliśmy autobusem do północnej dzielnicy miasta, by wspiąć się na wzgórze Montmartre skąd jest niesamowity widok na Paryż. U podnóża góry znajduje się słynne Moulin Rouge oraz nie mniej znany Plac Pigall.
Wracając autobusem do hotelu, zachwycaliśmy się nocnym podświetleniem miasta, słuchając przy tym francuskich piosenek ❤️ Dzisiaj dzień w całości poświęcamy na zabawę bo już za 45 minut ruszamy do Disneylandu. W godzinach wieczornych wyruszamy w kierunku Polski.

info: Paderek (Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie)